| ardnaxela2513 a întrebat:

Am 22 de ani si sunt intr-o relatie cu iubitul meu de 8 ani,stiu o sa vi se para enorm dar noi ne intelegem bine si ne iubim. iubitul meu nu prea mai are chef de sex,am ajuns sa facem sex o data pe luna. am abordat problema cu el in repetate randuri si de fiecare data acelasi motiv: stresul si din cauza certurilor(ca in orice cuplu) nu mai are apetit sexual. ideea e ca nu sunt genul ala de tipa care sta intinsa pe spate si o *** ca pe o muta. am atitudine,ceva costume sexy,preiau controlul si nu sunt nici o tipa care arata rau,ne mai condimentam momentele si cu filme porno,cu jocuri erotice, dansuri etc ...in ciuda acestui fapt avem parte de sex foarte rar. iubitul meu nu ma inseala,stiu sigur. m-am gandit ca solutia pentru el ar fi o noua partenera sexuala, dupa aproape 8 ani cred si eu dar ce sa fac sa il trimit la curve in timp ce imi urmaresc serialul favorit? Ajutati-ma va rog din tot sufletul cu sfaturi utile!

13 răspunsuri:
| ZORRA a răspuns:

Nu face prostia sa il trimiti. pentru ca nu iti va pica bine si atunci chiar va veti certa si mai mult. vorbeste cu el despre chestia asta. comunicare este buna.

| RAY a răspuns:

Un studiu a dovedit ca parteneri care isi o fac si cu alte parteneri dureza si mai mult dar nu mereu, inca ceva pentru a merge relatia faceti ceva impreuna un plan, poate numai are apetit sexual incearca si alte pozitii, masturbativa impreuna, daca sa plctisit de tine ce sa-i faci il lasi sa gaseasca pe alta

| corbulalbrosu a răspuns:

In cele mai multe cupluri dupa trecerea anilor intervine obisnuinta, rutina lipsa de atractie.O rezolvare este evadarea din aceasta situatie cu sau fara aprobarea/acordul prtenerului.Alta solutie nu exista.cu timpul se agraveaza o spun din proprie experienta am trecut prin asta.In final solutia a fost o despartire amiabila.

| neutrino a răspuns:

Sau s-a plictisit, sau motorul da rateuri, sau totul este troll.

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Draga neutrino, e aproape un cliseu sau cine stie, un fetis, faptul ca Fatucile (observi sper F mare, adicatelea, cum vine vorba noastra Majuscula) vor sa se zbenguie cu pinguini de apa dulce mai batrani cu 8 ani, intr-un bazin cu rechini numit TPU. Hai ca m-ai facut patetic happy

| Emilian65 a răspuns:

Sa-l trimiti la curve? Daca acum nu mai face sex cu tine cat vrei tu, atunci cand va merge la curve nu mai face sex cu tine deloc.

| LoveSleep a răspuns:

De ce să-l trimiți pe el undeva?
Tu te plângi că n-ai parte de sex, nu el.
Sunt sigur că găsești un băiat dornic doar de sex, fără orice implicații sentimentale.

| Felys a răspuns:

Eu cred ca s-a cam saturat de aceeasi femeie de 8 ani, mai vrea si altceva, relatia va degenera din ce in ce mai mult pana la despartire, resemneaza-te

| Alcyon a răspuns:

Dupa cum ai spus-o, aveti probleme in cuplu. El se razbuna pe tine, refuzand sa faca sex, fiindca stie ca asta te doare cel mai tare. Probabil ca in loc sa o faca cu tine, se masturbeaza in baie, doar ca sa "te pedepseasca". E o prostie, desigur, insa el asa intelege lucrurile. Daca nu veti mai avea conflicte, totul se va rezolva.

| Lawliet14 a răspuns:

Poate face el sex pe altundeva. Daca aveti o viata sexuala activa, mi se pare incredibil ca faceti sex doar o data pe luna. Certurile alea nu sunt atat de normale. Sa il trimiti la prostituate? Trimite-l daca esti fraiera. Ai o gandire ciudata pe alocuri. Pareti a avea multe probleme de cuplu, de ce nu vizitati un psiholog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot sigur eram si eu, pana pe la 7 ani, ca exista Mos Craciun si ca pe copii ii aduce barza. Dar, soc...

| Țoglă a răspuns:

Dacă problamă actului este obișnuința cu persoana respectivă. Da, poți să-l trimiți la curve. Dar vezi cânt o să te cerți cu el să nu aduci în discuție niciodată chestiunea asta. Că atunci chiar o să vă despărțiți.

| izabela2013 a răspuns:

Poate are fantezii sexuale cu tine si din cauza,, preluarii tale" nu isi poate sustine momentul cum si.ar dorii. La urmatoarea partida lasa-l pe el, si poate poate o sa isi schimbe.