| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 42 ani,am o problema daca ma puteti ajuta va rog,in legatura cu relatii sexuale, nu se mai scoala si chiar daca se scoala cand vreau sa fac sex cu nevasta imi moare, de vreo doi ani consum acel medicament sildenafil de 100 uneori iau si doua pastile sa am erectie. Mentionez ca de mic m-am masturbat inca si acum, nu stiu ce sa mai fac, nevastamii nu i-am povestit acest lucru, va rog sa ma ajutati in privinta asta cu un sfat sau tratament, fara sa mai fiu nevoit sa mai iau pastile pentru a avea erectie, va multumesc

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Poate nu te mai atrage nevasta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Totul este pe baza psihica, erectia o ai datorita creierului, el da comanda penisului sa se scoale, daca esti stresat sau fumezi sau ai diabet atunci ai mari probleme cu erectia, mergi la medic el este singurul care te poate ajuta, dupa analize el stie ce tratament sa iti dea, mai este si faza de a mai schimba ceva cand faci sex cu sotia pozitia sau poate ai vreo fantezie ea sa fie imnbracata cumva de exemplu multi au fantezie cu sotia pe post de asistenta medicala, discuta si tu cu sotia si vezi cam ce trebuie schimbat, ce varsta are ea?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are 36 anii

| ania a răspuns:

Renunță la mastrbare.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un consult medical la UROLOGIE, fiindca problema ta poate avea si alta cauza, decat cea emotionala.
sanatate multa!

| doctorandus a răspuns:

N-are legatura cu masturbarea. In rest: mergi la medic.

| dullcat a răspuns:

Sigur te pot ajuta adolescentii care predomina aici pe TPU.Mergi omule la medic, astfel de probleme nu se rezolva pe net. Daca nu, du-te si troleaza in alta parte.

| AnonimSoul a răspuns:

Frate dar nu-ti mai da in cap... sigur o sa ai mai mult chef in momentul in care esti cu sotia ta...