| KatherineSophia a întrebat:

Buna am avut contact sexual ieri dimineata la ora 11 si inca un contact azi dimineata la ora 11, dupa o ora de la ultimul contact am luat escapelle ( 24 ore in total ) deci am luat pastila la timp. dar faza e ca mi-e frica sa nu o fi eliminat. am mancat ciocolata, pizza am baut apa si cola. faza e ca dupa 12 ore am urinat si am avut o ft mica diaree. pe prospect scrie ca doar prin varsaturi se elimina, deci? pot sta linistita?

Răspuns Câştigător
| SebastianCMT a răspuns:

Poti sta linistita pastila si-a facut efectul, de aceea ai avut acele discomforturi. FUNDA?

5 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

"si am avut o ft mica diaree" laughing made my day laughing)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Pilula" se elimină şi prin diaree, dacă au loc mai multe scaune diareice în decurs de 3-4 ore după administrarea tabletei!

Având în vedere că tu ai avut "o ft mica diaree" la 12 ore după administrarea tabletei, NU ai de ce să te îngrijorezi : tableta a fost asimilată în organism.

Toate cele bune.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sta linistita pana maine la ora 11.00 cand mai faci odata, se poate sa ramai si insarcinata

| Danysan a răspuns:

Poti sta LInistita.Ca sa te fac sa Inteelgi mai concret.Ce crezi ca a povocat starile alea? Logic ca pastila a ajuns in Sange.Asa ca linisteste-te.

Răspuns utilizator avertizat