| Anaysa26 a întrebat:

Bună am avut menstruatia pe 6 martie a durat 5 zile iar după am avut contacte neprotejate pentru a avea un bebe dar surprinzător mi-a venit pe 28 menstruatia iar azi s-a terminat precizez ca a fost cam abundenta. e posibil sa fiu însărcinată sau altceva?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi drăguțo la ginecolog, aici pe TPU nu sunt doctori, ăia sunt in cabinet, te asteaptă mergi luni la medicul de familie ia ti trimitere si mergi marti la ginecolog, acolo după ce te va consulta vei afla esti sau nu insărcinata, ce varsta ai?

| Anaysa26 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O să merg întrebăm așa doar informativ poate a mai trecut cineva prin asta. am 26 de ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaysa26):

Ok, Este important sa te vada medicul, multa sanatate, weekend placut iti doresc.

| Anaysa26 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc la fel

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaysa26):

Multumesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă a venit menstruația, nu poți sa fii gravida.

| Anaysa26 explică (pentru Emilian65):

Faza e ca mi-a venit de doua ori la început de lună după care am fost la ovulație iar după câteva zile a venit din nou menstruatia și a fost doar două zile

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna! In principiu nu poti fi insarcinata, dar cel mai safe este sa iti cumperi test de sarcina, este undeva la 10 - 20 lei unul. Take care!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru medicveterinarbucuresti):

Testul de sarcina nu este valabil decat după 21 de zile de la contactul sexual, deci spre sfarsitul lui aprilie, dar pana atunci mai este destul.