| monyk a întrebat:

am cam uitat de fostul iubit, nu prea m-am gandit la el, dar azi am iesit cu prietenele mele, m-am simtit bine, m-am distrat cu ele, am intrat in vorba cu alti baieti, totul e bine, pana cand imi apare el in minte si dintr-o data mi se duce zambetul de pe fata, nu inteleg ce e cu mine, ca de fiecare data cand sunt fericita, tocmai atunci imi apare in gand si imi vine dintr-o data sa plang, nu inteleg de ce...sau cand fac ceva si sunt fericita, totul e ok, dar parca lipseste ceva, adica el si am un gol in suflet, mereu ma gandesc ca daca era el cu mine, sau daca era si el aici totul ar fi perfect, tot incerc sa il uit, sa fiu indiferenta dar nu pot, il iubesc prea mult...de ce oare cand ma simt bine dintr-o data imi apare in gand si plang?

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Eu chiar nu inteleg ceva.De ce mai stai despartita de el daca nu poti?sad
Impacati-va pentru ca va iubiti.Am citit ce ai mai scris de el si chiar cred ca el tine la tine enorm.
Nu lasa timpul sa isi spuna cuvantul.Nu lasa sa treaca astea pentru ca toate au urmari.Incerca sa vorbesti cu el, suna-l si spune-i ca vrei sa vb cu el, dar sa va intalniti intr-un loc unde sunteti doar voi 2 ca nimeni si nimic sa nu va distraga atentia. Daca te intreaba de ce vrei sa te intalnesti cu el ii spui ca daca nu mai sunteti impreuna, macar prieteni sa ramaneti.Asa,te intalnesti cu el...il intrebi ce a mai facut in ultimul timp...sa pari foarte interesata.Si il intrebi daca mai tine la tine, ii spui si tu ca inca mai tii la el, deoarece nu poti da uitarii tot ce a fost...etc.
O sa va impacati ai sa vezi! Trebuie sa ai putina vointa si sa faci ce iti cere inima, pentru ca iubirea la varsta asta este frumoasa si nu merita sa suferi.

Te pup! Si astept sa vad ce ai facut!:*

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inca il iubesti. Am trecut si eu prin asta. Vreo 8 luni nu am fost om, tu stai mai bine ca mine, eu in perioada asta nu puteam sa ies cu prietenii, zambeam arareori si nu-mi iesea din cap nici o clipa. Apoi am acceptat o invitatie intr-o excursie, mi-am impus sa ma gandesc mai putin si inca cateva luni (vreo 6) si am redevenit cea dinainte. Atunci mi-am impus un program draconic care m-a ajutat sa ies complet din depresie si sa-mi croiesc o viata noua.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca sa-ti faci alt prietensi totul e ok.

| EUSIATIT a răspuns:

Draga mea e bine sa mergi la biserica sa te rogi sa poti linisti sufletul/Nu stiu ce virsta ai dar indiferent cit. e bine sa vb cu preotu sa te poti linisti. te sfatuieste o mama care trece cu copilul ei printr o astfel de perioada. DACA crezi ca vrei asta e bine sa faci /sa ty dea domnul liniste sufleteasca si sa mwergi inainte pentru ca viata nu se opreste la el ok pa

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna
De ce v-ati despartit daca inca tu il mai iubesti?
Gandeste-e ca tu acum stai si te gandesti ca fraiera la el, si el o fi cu vreuna si nu stiu ce facetonguetongue
Trecutul e trecut, viitorul conteaza acumhappy
Uita-l.asa va fi mai bine pentru amandoi.mai ales pentru tinebig grin

have a nice day!kiss
si succeswinking

Răspuns utilizator avertizat
| paul0013 a răspuns:

Este perfect normal...adica cred ca ai avut o relatie serioasa de 1 an sau destul de mult... te-ai ''obisnuit cu el'' si de asta acum iti pare ca lipseste ceva...eu zic ca ar trebui sa fiti din nou impreuna... dar daca nu se poate cauta pe altcineva pentru ca asa o sa patesti mult timp daca nu gasesti pe altul...ai nevoie de cineva sa-ti fie altaturi...
baftakiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu l-ai uitat.
Ai să treci peste acest hop când ai să-ți faci alt prieten.
Este un lucru bun că nu stai izolată ci ieși cu prietenele. Este un pas bun. Mergi în față și numai privi înapoi pentru că întristează.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai despartit de el? Daca da, sa stii ca nu suferi din cauza lui, ci pentru faptul ca iti lipseste cineva linga tine. Cand vei intalni un baiat care sa iti faca curte si nu vei fii fara pereche intr-o gasca, fii sigura ca nu o sa iti mai amintesti de el. Ai rabdare si o sa apara Fat-Frumos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca inca il mai iubesti pe fostul tau amic. Ne dai putine detalii sa putem avea o viziune mai ampla asupra problemei tale dar mi se pare oarecum cidat faptul ca, initial, ne spui ca l-ai cam uitat pe fostul tau prieten, ca apoi, dintr-o data, sa iti apara imaginea lui in minte, mai ales in acele momente cand aceasta "aparitie" pare a fi cel mai putin de dorit.
Nu as dori sa insinuez ca ceva necurat este la mijloc, desi astfel de lucruri sunt realitati la cei care se implica in astfel de domenii "necurate". As vrea sa cred ca totul nu este decat dragostea sau rana dragostei, inca nevindecata.

Poate ca, asa cum ti s-a propus deja, este bine, daca stii ca fostul prieten este inca liber, sa incerci sa sa refaci relatia. Daca stii ca el a fost o persoana pe care sa o poti iubi si in viitor, si ar putea sa-ti fie partener de nadeje, langa care sa te simti implinita, incearca si ia legatura cu el si refaceti relatia.
Uneori o despartire poate fi benefica in sensul ca a ajutat ca fiecare sa deschida mai bine ochii, sa cunoasca mai bine alti oameni si sa inteleaga ca ceea ce aveau este mai bun.
Iti doresc succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nus ce sa zic incearca sa iesi cu prieteni sfatu meu este sa faci lucruri care nu iti aduce aminte de el gandeste-te la toate lucrurile urate cand erai cu el in situatia ta sunt si eu dar la mine este diferit el are iubita dar inca se mai uita dupa mine cand ma vede cu alt cineva este gelos si ma desparte de persoana respectiva? daca sti ca este o persoana care tea iubit cu adevarat du-te la el si explica-i cat il iubesti si cat conteaza iubirea lui pentru tine. te pup si succes:*:*:*:*

| yonutz_9485 a răspuns:

Poi daca iti apare in minte numai cand esti fericita inseamna ca el a fost fericirea ta sfatul meu gasesteti alt prieten

| ruxandra14 a răspuns:

Ehh las` ca cu timpu` o sa iti treaca...
cand o sa-ti gasesti alt prieten o sa-l uiti cu totulhappy
atunci poate o sa-l consideri doar un bun prietenhappy
mult succes:*:*:*