| anonim_4396 a întrebat:

am de invatat capitalele asiei de V + Sud-Vest. Si nu-mi intra nici una in cap. Ce ar trebui sa fac sad?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Atunci cand inveti, trebuie sa iti opresti absolut toate sursele care ti-ar putea distrage atentia,(telefon, TV, PC, etc) inclusiv sa inchizi usa si fereasta ca sa fie liniste si sa te poti concentra.
Apoi, le inveti cu atentie fara sa te gandesti la altceva in acelasi timp, iar la urma, pentru verificare ia o foaie si scrie pe sarite cate o tara sau cate o capitala si la urma scrii ceea ce le corespunde(ori tara, ori capitala). In acest fel sunt sigura ca maine la ora de geografie vei sti aceasta lectie perfect.

Sper ca te-am ajutat.

Succes!

4 răspunsuri:
| EmaLovesMuffins a răspuns:

Eu.una.am invatat in clasa a v-a partile florii printr`un dans laughing). si aceasta tehnica mi-a fost de maaare ajutor la test.crede`ma!

| LadyM_7443 a răspuns:

Sa stai, dracului, cu caietul in mana, nu pe TPU, punand intrebari stupide!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata papagaliceste daca nu poti altfel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste-le de 10 ori si apoi cauta jocuri online! tongue