| AlexTPU13 a întrebat:

Am de invatat pe maine, 32 de capitale (Capitalele Asiei) reusesc sa le memorez (aprox. pe toate) pana maine?

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Da,dacă vrei asta poţi să le ţii minte happy Uită-te şi pe o hartă în timp ce le înveţi ca să le ţii minte mai bine happy Baftă mâine!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Acum imi amintesc si eu de ce ma enerva pe mine scoala asta! Ne punea sa invatam pe de rost tot felul de prostii, pe care apoi sa le uitam cat ai zice peste. Eu zic sa inveti cat sa fii sigur de o nota, asta in afara de cazul in care vrei sa iei numai 10.

| AlexTPU13 explică (pentru Zenithf):

Nu vreau neaprat 10. Dau test maine din capitalele astea, si ni le da pe sarite. Macar de un 5 sau 6.

| AlexTPU13 explică:

Gata, le-am invatat! Multumesc tuturor celor care mi-au dat raspuns. Ana94, ai fundita din partea mea. Salut si o zi buna!

| Himera a răspuns:

DA, folosindu-te de harta le vei invata foarte usor.

Răspuns utilizator avertizat