| DanyelaM a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu de 2 ori dar ma doare foarte rau si nu poate intra tot penisul. Vaginul meu este foarte stramt incerc sa rezist dar ma doare ff rau. Sa continui asa pana cand se largeste vaginul meu? Sau ma va durea mereu asa? De la dezvirginare cam in cat timp se largeste vaginul si pana cand voi avea dureri?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este de inteles ca dupa doar 2 contacte sexuale probabil foarte scurte ca si durata, canalul vaginal sa fie in continuare inca extrem de stramt. Lungimea fibrelor musculare a ramas aproape nemodificata, fiind insuficient alungita deoarece acest proces se produce in timp si din acest motiv si urmatoarele cateva (4-6-10)contacte sexuale (imposibil de stabilit numarul lor), la inceput vor fi chiar dureroase, insa durerea va scadea treptat, progresiv pana la disparitie. Pentru a reduce cat se poate de mult durerea, o solutie care da rezultate ar putea fi oferita de o masturbare realizata printr-o "degetica" efectuata in timpul preludiului care este necesar si obligatoriu. Preludiul are o importanta covarsitoare deoarece produce relaxarea muschilor, umezirea vaginului si din acest motiv se recomanda ca acesta sa fie suficient de lung incat sa ofere linistea sufleteasca necesara in astfel de cazuri. Succes!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca continuati sa faceti sex, cu multa atentie si tandrete din parte lui, totul va fi bine.

| MiruD a răspuns:

În timp se va întâmpla asta. Trebuie să aveti răbdare.

| Mada1920 a răspuns:

Incearca sa fi relaxata, sa nu tr gandesti la durere, insa depinde si de cat de mult te excita iubitul tau, in timp iti vor disparea durerile, ideea este ca depinde si cum si daca isi face "treaba" partenerul.

| Savantul2017 a răspuns:

Incearca un lubrifiant si un preludiu mai lung.