| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaaaa...

Ma intereseaza sa stiu daca vaginul se largeste in timp sau ramane la fel. si cum pot stii cat de stramt si lung e?
In ce conditii se largeste, cand, de ce?

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Largimea canalului vaginal initial este de circa 5-7 mm in diametru. Dupa dezvirginare in urma intretinerii a unei activitati sexuale constante, in urma penetrarilor continue si repetate a vaginului, fibrele din constitutia muschilor vaginali se vor intinde si alungi pana la o anumita limita. Pe baza masuratorilor efectuate a reiesit ca largimea medie a vaginului neexcitat se situeaza in medie intre 25-35 mm in diametru final si o lungime de circa 9-11cm. Este determinat ca la maturitate vaginul isi poate modifica dimensiunile atat in lungime cat si largire de circa 2 ori in cazul aparitiei unor anumiti stimuli excitanti si intretinerea de contacte sexuale cu penisuri supradimensionate. Alte date suplimentare sunt prezentate in materialul urmator : http://adevarul.ro/......index.html Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

In conditiile unei nasteri, daca ai slabit foarte mult, ori corpul tau a suferit modificari
cat despre sex, nu se modifica in urma contactelor multiple, deci poti sa faci sex cu 200 de barbati happy
nu poti sti cat de stramt e, penisurile sunt diferite, la fel si vaginurile ..deci iti trebuie unul pe masura ta happy
ps: vaginul e larg, nu e lung. doar penisurile sunt lungi

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Vaginul nu se largeste deoarece e un muschi care isi recapata forma initiala chiar si dupa o nastere. In ce priveste cat de stramt si lung e aici nu sunt date concludente pentru ca fiecare vagin e diferit.