| robertacrim a întrebat:

Bună.
Am făcut sex neprotejat în prima zi după menstruatie dar nu a ejaculat în interior, a ejaculat după ce a scos penisul și nu știu dacă eram în perioada fertila pentru ca nu e asa regulat ciclul, luna trecuta a avut 29 de zile și de obicei e diferența de 2 zile.
Însă îmi e frica pentru ca a trecut o săptămână și cred ca acum 2 zile a fost ziua ovulației(după calculele mele și după secreția vaginala mai multa care mereu era în ziua ovulației) am dureri în zona ovarelor și urinez des am senzația de a urina des, însă am stat cu gleznele goale și într-adevăr în frig, poate fi o raceala sau e vorba de sarcina? Pot fi simptome de sarcina asa repede după o sapt sau e vorba doar de o raceala și ma sperii degeaba?
Sunt tare speriata și un răspuns m-ar ajuta mult

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primele zile dup amenstruatie sau inainte de menstruatie nu esti in perioada fertila, fiindca nu s-a produs ovulatia, inca.
Ca sa nu-ti mai fie frica pe viitor, sa nu risti vrei sarcina sau luarea unor BTS, NU mai accepta sex fara PREZERVATIV, ca-i foarte iefin sa cumperi unul, costa 2-3 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun: simptomele de sarcina nu apar inainte de 3 saptamani de la inseminare.
Asadar, ce ai tu acum, ar putea avea diverse cauze, precum: gripa, raceala, covid, infectie urinara sau boli cu transmitere sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Prima zi dupa menstruatie este in perioada nefertila. Decu nu iti mai face probleme de sarcina. Nu esti gravida.

Răspuns utilizator avertizat