| robertacrim a întrebat:

Bună, am făcut sex neprotejat insa nu a ejaculat în interior a ejaculat după ce a scos o după câteva secunde și nu mai ejaculase de doua zile, acum 2 săptămâni, nu știu sigur dacă eram în perioada fertila, era prima zi după terminarea menstruatiei însă nu cred ca era perioada fertila dar în orice caz dacă era puteam ramane gravida?
De 5 zile am dureri în partea de jos a abdomenului și în partea ovarelor e posibil sa fie raceala?
Sau când ma apas acolo jos în partea de jos ma doare
Este vorba de sarcina sau este raceala?

1 răspuns:
| AnemonaP a răspuns:

Nu sunt sanse, mai ales daca nu a ejaculat înăuntru. Intrebarea mea este, la cate masuri de contraceptie sunt, de ce nu te protejezi? Better be safe than sorry. Poti incerca steriletul si dupa nu mai stau cu nicio grija. Vorbeste cu medicul tau ginecolog si alege masura potrivita pentru tine, asta daca nu iti doresti o sarcina. Cand ai dureri, nu sta cu ele si intreba pe TPU de sfaturi, programeaza-te rapid la medicul ginecolog, orice durere trebuie investiagata. Nu esti insarcinata, stai linistita. Dar nu mai sta 5 zile cu dureri de genul.