| cata95 a întrebat:

Buna, am iesit cu o tipa de cateva zile, imi place tipa doar ca eu sunt putin mai timid si ea e foarte vorbareata, a zis ca sunt prea timid si ca tot ii raspund cu bine si ok.
Am incercat sa o sarut dar a zis ca trebuie sa vina mai natural nu asa sec si nu stiu seara a decurs cumva ciudat dupa desi am avut cateva glume.
Vrea sa mai iesim dar mi-a spus ca spera ca tura viitoare sa fiu mai dezghetat. Nu vreau sa par molau.
Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă vrea să vă mai vedeți înseamnă că îți mai dă o șansă ori că n-ai fost chiar un dezastru așa cum te temeai însă nu prea avem ce sfaturi să-ți dăm. Trebuie să-ți faci curaj și să participi la discuție, să pui întrebări și să dai răspunsuri mai elaborate, nu doar da, mhm și OK. Dacă ai vreo pasiune în viață, acum e momentul să vorbești despre ea, dacă ești pasionat de un subiect, poate uiți de timiditate. Baftă!

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să fii mai vorbăreț, arată-i că îți place de ea.