| Andreiu68 a întrebat:

Acum 2 luni am cunoscut o fata la cafea, ea a venit in grupul nostru de prieteni am stat la masa toti am vorbit si seara i-am dat cerere pe Facebook, mi-a acceptat si la 2 zile imi reactioneaza la un stroy( nu i-am dat mesaj primul pentru ca sunt mai timid asa) si din seara aia am vorbit cam la 3-4 zile pe messenger. Dupa a venit momentul asta cu carantina si nu ne-am mai vazut. Acum 2 saptamani m-a sunat fata asta,, Maria" ca sa o duc pana in afara oasului la tara, am dus-o si la sfarsit am stat sa ne luam ramas bun, am stat imbratisati 10 min continu, dupa care Maria m-a sarutat si dupa am plecat. Cand am ajuns acasa mi-a spus Maria ca se astepta ca eu sa o sarut,a vazut ca nu aveam intentia si m-a sarutat ea, dupa care i-am spus ca tura viitoare cand ne vedem o sa o pup de o innebunesc,si a zis ca chiar asteapta sa vada asta. Astazi am iesit afara cu Maria, ne-am vazut, am luat-o in brate, am mers sa ne plimbam putin, am vorbit dupa jumatate de ora a plecat acasa ca a venit ploaia, ne-am imbratisat iar 5 min si am plecat. Faza este ca fata asta sufera inca dupa fostul, desi sunt despartiti de 11 luni, ea spera la o impacare inca, mai vorbesc cu Maria pe camera,sta asa pierduta in gol, incepe sa mai planga,isi aduce aminte de fostul,incerc sa o linistesc, ai tot asa spune ca nu are incredere in baieti din cauza fostului,ca toti sunt la fel, inca il mai iubeste pe fostul, si incerc sa o linistesc,sa uite, sa se faca bine gen, chiar o plac pe fata asta, ea cred ca este constienta intr-un fel,vreau sa fac ceva sa uite de fostul,alta problema este ca Maria mai vorbeste si cu alti baieti gen,prieteni, cunostinte si cred ca nu am sa reusesc sa fiu impreuna cu ea. Nu stiu ce sa fac, cum sa o dau sa o linistesc, sa fim impreuna. Sfaturi ceva? Eu am 22 de ani, iar Maria 20

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te iluziona, orice femeie tinde sa isi lase partenerul in viata. O sa suferi, mai bine ii dai sub coada si schimbi aia e viata adevarata

| Violleta2022 a răspuns:

Oameni buni, de corona virus se moare si voi incalcati legea, sa va imbratisati pupati, intalniti si iesiti din oras, tinand cu tot dinadinsul sa va infectati, mai ales ca femeia asta se mai intalneste si cu altii?
Chiar vrei sa te infectezi si sa mori, sau sa-ti omori parintii?
Folositi-va oamei buni creierul, ca regretele dupa ce va pierdeti pe cei dragi, nu-si mai au rostul.
Cat privesc curvulitele, da-le naibii, ca-n afara de sex si boli, nu au ce sa-ti ofere.

| Niceguy2019 a răspuns (pentru Violleta2022):

Anastasia draga, dar daca Covidul asta va tine 2ani, nu ne mai iubim, nu ne mai sarutam? Asa oi sa fim sa "inghitim" chiar tot ce vrea statul? Daca iti este frica, stai in casa si o sa mori de plictiseala si de singuratate, apoi astia o sa te declare ca ai murit de Coronavirus. Hai sa ne traim viata si sa nu ne mai ascundem dupa "distantarea sociala" pentru ca oricum multi am devenit oricum anti sociali cand cu Facebook in brate

| Sofer a răspuns:

Ajuto sa treacă peste și fă-o sa se îndrăgostească de tine. Arătai ca îti pasa de ea și ca vreți sa va vedeți.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Imi place de ea ca este sincera cu tine ca putea sa iti ascunda ca inca mai tine la fostul si sa joace teatru si nu cred ca ti-ar fi convenit.Trebuie sa ii mai acorzi putin timp, totusi ea incearca cat de mult poate ca sa se debaraseze de fostul.Fii alaturi de ea,da-i de inteles ca o iubesti, fii umarul pe care sa planga, sarut-o, fa-o sa rada, mai incercati sa vorbiti si altceva si odata cu trecerea timpului si cu mult ajutor din partea ta il va uita pe fostul si poate va ajunge sa te iubeasca pe tine dar cum am mai spus trebuie sa ai rabdare.Multa sanatate!

| TeoOooDora a răspuns:

Buna! Eu am 22, iti zic un sfat, spune-i ca vrei sa o vezi, adu-i ceva, o ciocolată, sau ce doresti, sarut-o tu, si spune-i simplu in față ca tu ți la ea, îți place, si ai vrea sa fii cu ea, sa o sprijini si sa o înțelegi, spune-i simplu" vrei sa fii cu mine?" Adu-o in casa, nu prea e indicat in strada, in casa între patru ochi, nu o atinge, fa-o sa râdă, zii ce crezi tu ca o face sa râdă. Nu insista de nu vrea, spune-i ca ai merge la un film la cinema si asa rau iti pare ca nu poti sa o duci si pe ea, spune-i de ii plac serialele, sa va uitati împreună de puteti, sau la filme, ca tu chiar vrei sa vezi unul, spune-i ca e o fata frumoasa si inteligenta, nu trebuie sa se gandeasca la fostul. Eu am fost la 19 ani in situatia asta. si iubitul meu m-a schimbat, de 3 ani suntem împreună. Chiar de am ocolit, am acceptat intr-un final. Sa nu ii povestești mare lucru, fii mai secretos, nu ii dezvalui orice faci.

| Niceguy2019 a răspuns (pentru TeoOooDora):

Bravo Teo ...Insista prietene,daca intr-adevar iti place fata, nu are importanta ca are si alti prieteni, amici, important ca tu sa fi cel de langa ea. insista, fi dulce cu ea si incet incet va uita si de fostul. Mingea este in terenul tau, doar tu trebuie sa ti-o apropii si sa o faci sa uite. Succes