| anonim_4396 a întrebat:

Am împlinit astăzi 20 de ani şi nu am am avut niciodată o prietenă, nici măcar un sărut. Sunt genul de băiat timid, cuminte, care ar face orice să îşi vadă prietena fericită, nu sunt pervers şi totuşi nicio fată nu mă place. Nu sunt urât, sunt înalt şi relativ slab. Vreau doar să iubesc şi să fiu iubit de o fată asemenea mie. Ce aş putea face? Sunt foarte trist din cauza asta

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu o fata online, astfel ma gandesc ca iti va fi si tie mai usor. Nu are rost sa fii timid sau sa iti fie frica de o intalnire, cand iti este spune-ti "ce mi se poate intampla?" nu are ce ti se intampla, daca o dai in bara, o sa stii ce sa imbunatatesti pe viitor, si daca stam sa ne gandim toti cred ca am dat-o in bara cu intlnirile cel putin odata laughing asa ca fa-ti curaj! Daca iti doresti sa schimbi ceva, incepe cu tine. Sunt sigura ca se va gasi o fata sa te aprecieze, trebuie sa ai rabdare si sa iti invingi timiditatea sau poate o fata te va placea asa timid, cine stie... happy bafta!

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti barbatul perfect,cred ca ele sunt oarbe si nu vad asa un barbat frumos ca tine, nu cred ca esti frumos daca ai fi ai atrage sexul opus, cauta si tu una pe masura ta si vei gasi,acuma cum ca esti cuminte, timid nici macar mie care sunt barbat nu-mi plac barbati de genul tau da o femeie care cauta protectie din partea unui barbat, esti barbat comportatate ca un barbat, fi fericit ca nu esti in friendzone, du-te la sala baga culturism si schimbati personalitatea in a fi barbat nu sora masculina

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Mersul la sala nu schimba personalitatea, eu nu am spus ca schimba, eu am spus sa citesti si tu o carte poate te va schimba, in fine cu cate fete ai incercat sa vorbesti?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Pai ce subiecte de discutie ai avut cu ele?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Aia le discute o fata cu o alta fata nu cu un iubit

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Despre alte chesti mai intersante, despre ea, tine etc in orice caz unde nu e atractie fizica, macar erau dragute fetele?

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Cu totii ne dorim sa iubim si, in mod special, sa fim iubiti: putini au insa norocul acesta. Pana atunci fa-ti si tu o prietena si mai lasa din pretentii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand te simti singur, nu-ti iese nimic.
Daca te simti bine singur (sau ai deja pe alta), atunci apar si ocaziile.
Deci, pe moment stai, linisteste-te, si vezi ce fete ai putea aborda. Poti incepe mai intai niste prietenii. Avand fete ca prietene, vei cunoaste si altele, iar pana la urma, gasesti una care va fi atrasa de tine.
Dar nici daca ai experienta cu ele, crede-ma, nu apar atunci cand simti tu nevoia.

| Doub a răspuns:

Hm, la mulţi ani
fii şi tu puţin mai îndrăzneţ că nu te mănâncă nimeni.

| Seba2013 a răspuns:

Faptul ca tu ai aceasta calitate, nu insemna ca ele trebuie sa te iubeasca.
Scoate-ti ideea aceasta din minte.

Aceasta calitate, se poate transforma in dusmanul tau, de aceea trebuie sa fii mai important tu.

Aceasta droagoste sa fie controlata, un fel de potential care asteapta criteriile necesare si timpul potrivit, atunci poti sa iti manifesti calitatea aceasta.
Cand este timpul potrivit, lucrurile vin de la sine, iar aceasta calitate se poate expresa.

Este bine sa ai acest dor de dragoste, pentru ca nu este nu dor exigent, este un dor care te face sa cauti.
Atunci cand cauti, aici ii cea mai mare placere, pentru ca ai interes.
Toate aceste emotii te animeaza si te directioneaza in spatii de curtare.

Iar mai important este timpul potrivit, aceasta calitate se poate controla si mai important esti tu.

| 2420 a răspuns:

Am 29 de ani și sunt virgin deci se poate și mai rău...

| Alisiana a răspuns:

Nu ai de ce să fii trist pentru ca odată și odată ai să găsești persoana potrivită ție, chestia mai naspa e altă... Multe fete vor ca baietii să ia prima inițiativă,aceea de a le aborda. Eu cred ca ar fi căzut să interacționezi mai mult cu fetele s-au cel puțin să te împrietenești, dacă îți e greu,mai ales cu tehnologia asta, facebook-ul ți-e cel mai la îndemână pentru persoanele timide ca tine. Dacă ai o persoană care o placi deja s-au cel puțin o simpatizezi poți să o abordezi pe faceebok pe diferite motive (dacă e colega de facultate) o poți întreba buna nu știi pe când avem proiectul său te stiu de undeva dar nu îmi amintesc de unde (stai liniștit nu are cine să te omoare ).Și mie îmi place mult de un băiat dar dacă el nu ia inițiativă posibil să îl laș Balta și în alte caz să îl laș pentru alt băiat. Dacă nu te faci remarcat fetele nu vor remarcă prezenta ta sau o vor remarcă și se vor lăsa pagubase.Mie întotdeauna mi-au plăcut persoanele timide pentru ca nu ma abordau repede, dar până intr-un anumit punct, chiar dacă nu am arătat că îi plac, totuși am asteptat, iar daca nu au facut primul pas oricat de indragostita as fi am lasat-o balta. Încearcă să ieși cu un grup de prieteni, asta e cea mai sigură cale de a scăpa parțial sau total de timiditate așa eram și eu în liceu, dar mulțumită unei colege m-am schimbat radical si ridicând bariera timidității punandu-mi în cap următoarele cuvinte (ce se poate întâmpla mai rău decât e până la urmă urmei toti suntem oameni toti avem defecte dacă comunic nu am ce pierde, ba din contra pot avea prieteni noi ). Deci ar fi cazul să ieși din "anonimat" și să începi să comunici mai mult cu persoanele dragi tie. Mult succes

| Yasmin1738 a răspuns:

Si eu ce sa mai zic ca am tot 20 de ani si toti baietii pe care i-am intalnit mau mintit si-au batut joc de mine si m-au inselat! Toti sunt la fel!

Răspuns utilizator avertizat
| Yasmin1738 a răspuns (pentru Alexander97):

Daca esti asa cum spui atunci chiar as vrea sa te cunosc!

| Seba2013 a răspuns (pentru Alexander97):

Hopa, semne de afectivitate.
Ai grija ca fetele se uita si la situatia materiala.
Pentru o familie, este nevoie de o casa, servici si independenta de parinti.
Ele nu sunt doar fiinte sentimentale....sunt si fiinte sociale.

Răspuns utilizator avertizat
| Yasmin1738 a răspuns (pentru Alexander97):

Cum sa nu generalizez cand tu nici nu-mi raspunzi la mesaj?

Răspuns utilizator avertizat