| DariusDariusDarius1500 a întrebat:

Eu am terminat facultate master si tot nu gasesc prietena! Unde sa o gasesc? Unde sa strang tineri singuri exista o asociatie ceva!? Cum se poate rezolva peoblema?

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fetele nu prea mai cauta relatie in zilele noastra, traim vremuri nebune cu oameni nebuni, fetele au innebunit si ele cauta numai bani distracii nimic serios, ele numai vor casatorie familie sot copii, nu le trebuie asa ceva, unele dintre ele vor sex cu alte fete sunt lesbiene sunt nebune, deci mai bine singur decat cu o nebună care te vrea doar pentru bani si cînd banii se termina te paraseste.

| ania a răspuns:

Mai bine cere Creatorului o sotie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce daca ai facultate si master? Ce legatura are una cu alta

| DariusDariusDarius1500 explică (pentru suntserios):

Vreau si eu o prietena!

| suntserios a răspuns (pentru DariusDariusDarius1500):

Tot nu prind legatura cu facultatea si masterul

| DariusDariusDarius1500 explică (pentru suntserios):

Pai am facut atata scoala si tot singur sunt!

| suntserios a răspuns (pentru DariusDariusDarius1500):

Ai studiat la scoala cum sa iti faci o prietena?

| Hyperion7 a răspuns (pentru suntserios):

Cred că de aici și dezamăgirea luihee hee

| Hyperion7 a răspuns:

Inteligenta emoțională și socială nu au de-a face cu inteligenta intelectuala.

| LordCristobal a răspuns:

Ma frate, fetele nu te aleg pe tine ca ai terminat tu facultatea si masterul.Si nu uita ca sunt multe tipologii de fete, e foarte greu sa iti dai seama ce vor toate.
E foarte important ce scoti pe gura si nu ce studii ai.
Ca sa fii atractiv pentru fete trebuie sa fii elegant, spalat, parfumat si sa ai vorbele la tine.Si sa fii bun si la pat, sa ai o situatie finaciara buna si un status social bun.
Din postare se vede ca esti putin disperat dupa o iubita.Eu zic sa te calmezi putin si sa gandesti limpede ca sa nu nimeresti cu vreuna toxica.In cazul tau cred ca mai bine te-ai combina cu o tocilara sau o fata mai cuminte care sa nu iti dea viata peste cap.
Fete gasesti oriunde.
Dar tu incearca sa te duci la evenimente culturale ca acolo gasesti o fata mai potrivita pentru tine.La evenimente culturale ma refer la lansari de carti, cenacluri literare, degustari de vinuri.De asemnea iti recomand sa mergi si la evenimente sportive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până la 25 de ani găseai măcar una în facultate.

| LordCristobal a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca a facut facultatea in pandemie in regim online slabe sanse.

| Robert2526 a răspuns:

Asta cu o asociatie pentru asa ceva cred ca ar fi foarte populara, cred ca e o idee excelenta laughing
Tu trebuie sa stii mai bine care este problema de fapt. Esti timid?

| DariusDariusDarius1500 explică (pentru Robert2526):

Nu stiu unde se gaseste, acea fata!

| Robert2526 a răspuns (pentru DariusDariusDarius1500):

Pai nu exista o "aceea fata". Trebuie in primul rand sa iti dai seama ce tip de fata preferi. Ce tip de fete iti plac?

| Madaxo97 a răspuns:

Sincer nu stiu cum ajungeți in situațiile astea. Chiar in atâția ani de școală nimic, o relație cu o colegă de facultate măcar, liceu, master, cum este posibil nu stiu...ori ai pretenții prea mari, ca altfel nu imi explic cum in atâția ani sa nu ai o tangență, o legătură cu nicio fata.
Asociații de tineri singuri cu cred ca o sa găsești, poate doar grupuri pe Facebook sau pe aplicații de dating mai încearcă, fi un pic mai sociabil, mai îndrăzneț, lasă timiditatea la o parte, mai ieși într-un club ceva, fa activități gen voluntariat sa te ajute sa mai cunoști persoane, caută un job nou, poate găsești la job o colegă cu care sa iți faci o relație, etc

| LordCristobal a răspuns (pentru Madaxo97):

Multe fete care merg la facultate au deja relatii inca din liceu.

| Madaxo97 a răspuns (pentru LordCristobal):

Au dar se mai despart, rar vezi pe cineva ca se mărită cu iubitul din liceu. Oricum problema este la el, în atâția ani nu are cum sa nu fi găsit măcar o fată, gândeste-te ca sunt 4 ani de liceu, 3-4 de facultate și inca vreo 2-3 de master, sunt în jur de 10 ani de zile, chiar asa nimic nimic? Mi se pare foarte ciudat, in atâția ani sa nu socializezi deloc cu o fată, când roiesc in jurul tău practic. Vrea idei de locuri unde se strâng tineri, dar el fix acolo a fost atâția ani, la școală.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Darius. Sunt oameni pe pământ, care pur și simplu nu au trecere la sexul opus.
Nu ai tu nici o vină. Poate că așa este destinul tău.
Cine este pentru tine, este pentru tine. Nu trebuie decât să ai răbdare.
Îți spun că într-o asemenea situație am fost și eu. Poate că nu chiar asa, dar cât de cât.
Apoi am luat decizia de a face un compromis. Și anume de accepta o prietena/soție care a avut mulți parteneri înainte de a fi cu mine.
Am zis că fac compromisul "modern" în trend. Că nu contează trecutul și că contează prezentul și viitorul.
Daaa. După 6 ani de căsătorie, am prins-o că se dădea în bărci cu un fost plurălău. Cu care a avut înainte de mine o relație FWB. Adică doar prietenie cu beneficii. Se arsese cu ăla vreo doi ani, cu vreo 5 ani înainte de mine...
Ca apoi, având tot ce ii trebuie, să reincalzească ciorba.
Nu face compromisuri!

| intrebareameacand a răspuns:

Stai linistit ca mai ai si doctoratu de facut