| Alexaandruu a întrebat:

am intrat pe contul fratelui meu pentru ca sunt preocupata si vreau sa pun o intrebare, menstruatia am avut-o pe 7 noiembrie, am facut dragoste cu prietenul meu pe 9 dar protejat, de atunci nu mi-a mai venit menstruatia, nu stiu ce sa fac, am facut doua teste si sunt negative, si pe deasupra mai imi curge si un lichid branzos, oare ce o fi ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul a fost protejat si cel mai important daca a avut loc in primele zile ale ciclului menstrual, teoretic se poate considera ca probabilitatea de a se forma o sarcina in aceasta perioada si in conditiile in care sexul a fost protejat se poate spune fara teama de a gresi ca devine IMPOSIBILA. De asemenea daca testele de sarcina au fost efectuate dupa trecera a minim 21 de zile fata de data sexului, adica dupa data de 1 decembrie, rezultatul obtinut se poate considera ca fiind valid/corect. In acest caz s-ar impune sa te prezinti la un control/examinare ginecologica pentru niste investigatii mai complexe, fiindca se pare ca suferi de anumite dezechilibre endocrin hormonale mai severe. Multa sanatate.