| KatherineSophia a întrebat:

Buna am luat un blister de kariissa acum sunt in pauza de 7 zile dupa in a8a zii murmeaza sau iau din nou un blister. acum in pauza de 7 zile mi-a venit ciclul m-a tinut trei zile. exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata si daca mi-a venit ciclul, cand trebuia ( adica in pauza de 7 zile )? FUNDA SI VOT LA TOATA LUMEA

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai luat corect AC, fără să uiţi vreo tabletă, NU ai cum să rămâi însărcinată - stai LINIŞTITĂ!

Toate cele bune.

| Hαppiηеss a răspuns:

Din moment ce ai luat anticonceptionale ti-a venit si menstruatia in saptamana de pauza exact asa cum trebuia evident ca NU esti insarcinata, cred ca ai o obsesie pentru chestia asta, linisteste-te daca le iei cum trebuie nu ai de ce sa iti faci griji. Bafta!

| Mirke a răspuns:

Nu sunt farmacist, dar banuesc ca vb de anticonceptionale, si e normal sa-ti vina ciclu, atata ca va fi regulat, si nu ar trebui sa fii insarcinata.