| Anonim_7591 a întrebat:

Buna am mare nevoie de ajutor!
primul raspuns primeste funda si restul puncte.
Imi dati va rog un site pentru traduceri? dar traducerile sa fie gramaticale adica cu timpuri.[romana-engleza] Urgent!

Răspuns Câştigător
| Cryssu17 a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT :*

6 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Google translate nu traduce bine deloc! Eu stau in Germania si stiu germana si am facut proba pe google translate din romana in germana sau invers si nu traduce bine deloc. Gramatical niciatat;)

Eu cand am o problema cu engleza sau franceza traduc pe www.francez.ro
Nu te lua dupa denumirea site-ului poti traduce si din engleza in romana sau invers. Dar nici aici nu e 100% corect decat daca scrii tu bine in romana de exemplu nu scrii "Ce faci?" ci trebuie sa scrii "Ce mai faci?"...

Bafta;)

| Teresa a răspuns:

| FCDinADN a răspuns:

Http://www.ro-en.ro/ e bun...cum vrei tu si poti traduce in mai multe limbi

| andreiutsssa a răspuns:

Incearca cu google translate, pe mine ma ajuta mereu, sau aici http://www.dictionar.us/englez-roman/