| lauricigaurici a întrebat:

Spuneti-mi si mie un site cu biografia lui Rachel Renee Russell, dar sa fie in limba romana, ca am cautat si am gasit doar in Engleza. Cel mai rapid raspuns primeste FUNDA! URGENT...

3 răspunsuri:
| lauricigaurici explică (pentru viooiv):

Tot pe wikipedia am intrat dar acesta este tot in Engleza...eu vreau in Romana.

| viooiv a răspuns (pentru lauricigaurici):

Tradus cu google.Fa si tu ceva corecturi
Rachel Renee RussellFrom Wikipedia, encyclopediaJump liber la: navigare, căutare
Dork Diaries autor Rachel Renee Renee RussellRachel Russell este un autor american de seria de carti pentru copii umoristice lui, Agende dork.

Cuprins [ascunde]
1 Viața
2 lucru
3 Bibliografie
4 Referințe
5 Legături externe

[Edit] LifeRachel Renee Russell a fost născut și a crescut în Saint Joseph, Michigan un oraș mic pe malul lacului Michigan, iar în prezent locuiește în nordul Virginiei. Ea este cel mai mare copil și are doi frati mai mici gemeni și două surori mai mici. Ea a scris prima ei carte, în clasa a 6-ca un cadou de ziua de frații ei gemeni. [1]

În plus față de scris cărți pentru copii, Russell este un avocat Rachel Regulamentul Renne!

Seria [edit] WorkRussell lui Dork Diaries cronica dramatic viața de zi cu zi a lui Nikki Maxwell ca ea se lupta pentru a se potrivesc atât în ​​școală și de a supraviețui de mijloc. Este scris într-un format jurnal și include doodle-uri, desene și benzi desenate.

Potrivit site-ul autorului, jurnalele Dork cărțile se bazează pe experiențele lui Rachel Renee lui Russell din gimnaziu, precum și cele ale două fiice ale sale, Erin si Nikki. Fiica ei mai în vârstă, Erin, ajută cu scris și de fiica ei mai mica, Nikki, ajută cu ilustrații. [2]

În prezent, există peste 5 milioane de exemplare ale Agende Dork cărțile de imprimare în Statele Unite ale Americii. Drepturile de publicare au fost vândute în 32 de țări, cu traducere în 28 de limbi diferite

[Edit] BibliographyDork Diaries: Povestiri dintr-o viață care nu-așa-Fabulos a fost lansat pe 2 iunie 2009. Acesta a petrecut 42 săptămâni pe lista New York Times Cel mai bine vandut. [3] și 7 săptămâni în Statele Unite ale Americii Cel mai bun Azi vândute listă. [4] Cartea a fost acordat, de asemenea, Rezervă pentru 2010 copii Alegerea Anului pentru clasa a 5th/6th diviziune [5] La 10 februarie 2011, a fost nominalizat ca Cartea Anului de către Choice Awards Nickelodeon Kid lui. [6].
Agende Dork: Povestiri de la o fată părți care nu-așa-popular a fost lansat pe 8 iunie 2010. Acesta a petrecut 42 săptămâni pe New York Times Lista Cel mai bine vandut [7] și 12 săptămâni în Statele Unite ale Americii Cel mai bun Azi vândute listă. [8].
Agende Dork: Tales From un star pop care nu-așa-talentat a fost lansat pe 7 iunie 2011. Acesta a petrecut 28 săptămâni pe lista New York Times Cel mai bine vandut. [9] și 13 săptămâni Azi Cel mai bun Statele Unite ale Americii vândute listă [10].
Agende Dork: Cum Pentru a Dork Jurnal dvs. a fost lansat în octombrie 2011
Diaires Dork: Povestiri de la o printesa pe gheață nu-așa-grațios a fost lansat în iunie 2012 [11].
Agende Dork: Povestiri Dintr-o domnișoară care nu-așa-Smart Know-It-All va fi lansat în luna octombrie 2012 [12].
Începând cu luna august 2012, seria Dork Diaries a petrecut 43 săptămâni pe lista New York Times Cel mai bine vandut din categoria Seria pentru copii [13].
[Edit]. References1 ^ "Jurnalele Dork: Despre"
2 ^. "Jurnal de Dork: Despre"
3 ^. "The New York Times Cele mai vandute: Cărți pentru copii" pe nytimes.com "
4. ^ "Best-seller de date Cărți despre USA Today"
5. ^ "Premiile carte pentru copii Choice Anunțat"
6. ^ "Premiile Nickelodeon Kid Choice 2011 Nominees"
7. ^ "The New York Times Cele mai vandute: Cărți pentru copii" pe nytimes.com "
8. ^ "Best-seller de date Cărți despre USA Today"
9 ^ "The New York Times Cele mai vandute: Cărți pentru copii" de la nytimes.com ".
10 ^ "best-seller de date Cărți despre USA Today".
11 ^ "Carti: Agende imbecil 4". Site-ul web al. Simon and Schuster. http://books.simonandschuster.com/......442411920. Adus de 07 august 2012.
12 ^ "Carti: Agende imbecil 5". Site-ul web al. Simon and Schuster. http://books.simonandschuster.com/......442449619. Adus de 07 august 2012.
13 ^ "Cele mai vandute 12 august 2012". Cel mai bun vanzator lista. The New York Times. http://www. nytimes.com/best-sellers-books/series-books/list.html. Adus de 07 august 2012.