| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor
peste cateva zile este ziua mea si vroiam sa va rog daca puteti sa mim dati si mie idei cu ce as putea pune pe masa, adica ce sa fac de mancare, cam pentru 6-7 pers
am nevoie., pentru ca nu stiu ce sa fac
scuzati categoria dar am nevoie urgent de data ata
multumsec muklt
funda

4 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Pai sa zicem, un aperitiv compus din rosie,branza, masline, ardei si ceva mezel uscat salam de sibiu. Pe urma cel mai indicat o friptura din ceafa de porc la gratar cu garnitura de sezon rosie si castravete sau salata de varza. La multi ani si pofta buna.

Răspuns utilizator avertizat
| dany3la a răspuns:

Hamburgeri dar facuti acasa nu cumparati de la Fast Food.

| deliamy a răspuns:

o salata(rosi, castraveti, salata etc.) ca aperitiv
ma gandeam ca daca e cald atunci o supa rece ar fi buna (supa de rosi--e înviorătoare)
piure sau orez cu ceva pe deasupra
si ca desert inghetata