| whatever1loser a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Anul trecut prin toamna am cunoscut un baiat.in scurt timp am devenit cei mai buni prieteni. dupa ceva vreme m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.si am ezitat [pe vremea aia chiar nu-l placeam] dar intr-un final am acceptat.era in timpul scolii, deci. n-am iesit prea mult. apoi nu am mai putut intra pe mess timp de o luna si ceva,[el nu avea telefon atunci] si.in fine. n-am mai vorbit deloc pana la urma.si din asta am inteles si eu si el ca nu mai suntem impreuna.In primavara el a inceput sa iasa cu alta fata.eu credeam ca nu mai simt nimic pentru el dar chiar eram geloasa. Ma rog. dupa un timp s-a despartit de ea.acum noi ne intelegem destul de bine. mie imi place muult, mult de el. dar presupun ca el nu ma mai place deloc. Oricum. el este la liceu in alt oras si vine pe-aici doar in weekend de-acum.Stiu ca l-am avut si n-am stiut sa-l pretuiesc cum trebuie.si ca nu merit o a doua sansa dar chiar as vrea sa mai am odata ocazia sa fiu cu el pentru ca nu-mi place de nici un alt baiat. Va rog mult ajutati-ma pentru ca n-am idee ce ar trebui sa fac.

Multumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| curios007 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii zici ce simti pentru el si daca si el are acelasi sentiment pentru tine. Conteaza foarte mult intr-o relatie sa vorbiti deschis si sa fiti sinceri In rest impul le va rezolva pe toate (parerea mea)

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Trebuie sa ai o discutie cu el, sa-i explici ca anul trecut inca nu erai maturizata. Explica-i ce inseamna el pentru tine(asa cum ne-ai spus noua)si ca tu simti ca el nu mai este ca inainte. Spune-i cat de mult suferi, ca el e singurul baiat din lume cu care vrei sa fii, multa dragoste si sinceritate.

| Christa a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si cere-i scuze. Distanta nu cred ca e o problema, ca doar vine la liceu in fiecare zi. Explica-i ce s-a intamplat, si cere-i o a doua sansa. Daca te-a placut atunci poate te place si acum. Vorbeste mai bine cu el, pana nu e prea tarziu! happy

| whatever1loser explică:

Stiu, doar ca...nu am curaj sa-i zic pentru ca mi-e frica de raspunsul lui.straight face. si intr-adevar de atunci m-am maturizat foarte mult dar.nu stiu daca e de-ajuns.multumesc pentru raspunsurile date :* si mai astept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la facultate si iubita mea la liceu si vin tot in weekwnd acasa si neam inteles in timpu sc mai bine decat in vac nu stiu ne vedeam duminica stateam p net vb la tel vreo ora p zi si avem 2 ani