| whatever1loser a întrebat:

Fundita!

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar chiar am nevoie de cat mai multe raspunsuri.

Buna! Am nevoie de ajutorul vostru.

Anul trecut prin toamna am cunoscut un baiat.in scurt timp am devenit cei mai buni prieteni. dupa ceva vreme m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.si am ezitat [pe vremea aia chiar nu-l placeam] dar intr-un final am acceptat.era in timpul scolii, deci. n-am iesit prea mult. apoi nu am mai putut intra pe mess timp de o luna si ceva,[el nu avea telefon atunci] si.in fine. n-am mai vorbit deloc pana la urma.si din asta am inteles si eu si el ca nu mai suntem impreuna.In primavara el a inceput sa iasa cu alta fata.eu credeam ca nu mai simt nimic pentru el dar chiar eram geloasa. Ma rog. dupa un timp s-a despartit de ea.acum noi ne intelegem destul de bine. mie imi place muult, mult de el. dar presupun ca el nu ma mai place deloc. Oricum. el este la liceu in alt oras si vine pe-aici doar in weekend de-acum.Stiu ca l-am avut si n-am stiut sa-l pretuiesc cum trebuie.si ca nu merit o a doua sansa dar chiar as vrea sa mai am odata ocazia sa fiu cu el pentru ca nu-mi place de nici un alt baiat.

Sper ca nu v-am plictisit prea rau cu povestea mea dar chiar nu am nici o idee de ce as putea face si de aceea va cer ajutorul.

Multumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Interesanta povestea. de cand e la liceu in alt oras ziceai, ai mai incercat sa vorbesti cu el? poate o sa-ti para cunoscuta fraza" spune'i ce simti " dar in situatzia de fata asta cred ca e cel mai bun lucruhappy daca intr'un final accepta sa fiti iar impreuna e bine, daca nu asta e viata merge inainte. Oricine face greseli dar la urma urmei din greseli se invata nu?big grin

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

MDA pai ce vina ai tu ca nu ai avut net o luna si el nu avea telefon ca sa tineti legatura? N-ai absolut nici o vine, doar explica-i ce se intamplase atunci si cere-i continuarea relatiei ca nu se poate spune o noua sansa. O zi buna!

| PoOfarina a răspuns:

Buna! Pe mine nu m`a plictisit povestea ta.
In primul` rand cred ca n`ar trebui sa gandesti ca "l`ai avut dar nu ai stiut sa-l pretuiesti", pentru ca, din cate inteleg, nu aveati nici un mod de a comunica in acea perioada si nici unul dintre voi n`a facut nici un efort in a tine legatura si a continua relatia abia inceputa.
Sfatul meu, daca tot zici ca e la liceu in alt oras si ca vine acolo doar in weekend-uri, e sa iti gasesti alte activitati ca sa uiti de el. Asta pana cand va aparea altul de care sa-ti placa. Va fi destul de greu sa mentineti o relatie, mai ales ca incepe scoala si amandoi veti fi destul de ocupati (cred eu). In plus, tu nu esti sigura daca el te mai place, asa ca... Usureaza`ti munca si focalizeaza`ti acum atentia asupra noului an scolar. Relaxeaza`te iesind in oras cu prietenele, facand cumparaturi, mergand la niste cursuri de dansuri (daca iti place sa dansezi) etc. Vei vedea ca asa e cel mai bine.
Ai grija de tine.
Pa, pa!

| whatever1loser explică:

Mda. enervant cum s-a asezat in pagina dar am incercat sa aranjez mai bine si s-a sters principalul.deci. Va rog mult, astept sfaturi!

| raresica a răspuns:

Faptul ca ai fost geloasa atunci cand el s-a cuplat cu alta fata semnifica faptul ca inca tii la el. Nu a fost greseala ta faptul ca nu mai sunteti impreuna. Ce s-a intamplat s-a intamplat. Acum nu iti mai ramane decat sa vorbesti cu el si sa stabiliti care sunt relatiile dintre voi, daca nu iti este usor sa faci asta trebuie sa te apropii incet si sa deveniti din ce in ce mai buni prieteni, dupa care ar trebui sa il intrebi. Vezi daca simte si el acelasi lucru insa succesul nu este garantat. Ai spus ca a iesit cu alta fata, deci s-ar putea ca sentimentele lui fata de tine sa nu mai fie la fel de puternice, incearca sa il faci sa realizeze ce a pierdutwinking! Succes!