| ℱlℴrүs a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutorul vostru in legatura cu fostul iubithappy
Acum un an pe vremea asta am inceput o relatie dar la 4 luni ne-am desp am ramas prieteni dar acum suntem mai apropiatihappy
Vorbim des pe mess si mai iesim cu prieteni comuni.Deobicei,noi fetele ne dam seama daca un baiat ne place dar pe baiatu asta nu poti sa-l citesti e prea subtil mereu a fost aa..As vrea sa-mi au seama daca ma mai place.straight face ce as putea sa-l intreb in asa fel incat sa-mi dau seama...nu prea e genul care sa recunoasca si vreau sa stiu si eu happy Idei?!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Scoate-l tu în oraș, ieșiți voi doi atât, după care întreabă-l dacă mai simte ceva pentru tine, păcălește-l spune-i că tu simți ceva pentru el.

| Șurubelniță a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa te gandesti la motivele despartirii voastre. In ce conjunctura v-ati despartit, daca a fost vorba de o cearta, din cauza infidelitatii sau pur si simplu din cauza plictiselii.

Daca crezi ca problema sau problemele care au dus la despartirea voastra s-au indreptat cu timpul si crezi ca amandoi ati invatat din greselile facute in reltia voastra precedenta, atunci te poti gandi sa reiei relatia cu el.
Pana la urma, daca crezi ca va fi la fel si ajungeti din nou din lac in put, nu are rost sa o reluati, nu are rost sa incepi din nou un lucru daca esti de parere ca va avea acelasi deznodamant.

Ce ar trebui sa faci? Ei bine, decat sa ramai cu aceasta intrebare, daca el te place sau nu si din moment ce nu iti poti da seama daca el te mai place sau nu, cel mai simplu si rational lucru este sa ai o discutie privata cu el in care sa il intrebi.
DAca inca crezi ca mai ai sentimente fata de el, atunci poti incepe discutia de la faptul ca te-ai mai gandit la relatia voastra, greselile facute, ca a fost o tampenie motivul despartirii voastre, ca ai invatat din greselile facute, evident il intrebi si pe el daca a invatat ceva din relatia voastra precedenta si fara sa mai stai pe ganduri, ii spui ca inca mai ai sentimente puternice fata de el, ca ce a fost, a trecut, te-ai schimbat de atunci si ca mai mult ca sigur o noua relatie intre voi doi ar fi total diferita si mult mai serioasa.

Daca tu nu il mai placi si este doar o intrebare care nu semnifica prea mult pentru tine si pentru el, atunci lasa lucrurile asa cum sunt, nu are rost sa-i dai de inteles baiatului ca tu inca l-ai mai place daca nu faci asta.

Totusi, daca nu-l mai placi si chiar vrei sa stii, intreaba-l direct precizand faptul ca este o intrebare a carui raspuns doresti sa il stii, spune-i ca nu mai ai aceleasi sentimente fata de el si acesta daca are bunul simt si nu vrea sa faca pe misteriosul, iti va raspunde.

Acum sa fiu sincer, din moment ce inca mai vorbiti si nu te ignora, din moment ce inca isi mai petrece timpul cu tine chiar daca e alaturi de alti prieteni, eu unul as inclina spre varianta ca inca te mai place.

Chiar iti sugerez sa fii directa cu el, nu pe ocolisuri, nu cu gesturi subtile, spune-i in fata! Decat sa nu se prinda si sa traiesti cu impresia falsa, mai bine spui lucrurilor pe nume, nu crezi?

Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna! happy

| jurnalistu a răspuns:

Sarut direct!