| heroforyou a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Nu credeam ca o sa spun asta intr-o lume virtuala.Azi dupa cum stiti a inceput anul scolar. Eu am trecut a 11a. Abia asteptam sa inceapa scoala pentru a-l vedeaa pe el(:Xofff el e cu alticineva din aceeasi clasa, ma asteptam sa ii vad impreuna dar nu imi pasa, abis astepatm sa inceapa scoala)Azi dupa ce i-am vazut, au trecut asa pe langa mine...pareau fericiti, glumeau, el radea, mai erau cu niste colegi iar eu bineinteles ca faceam la fel, glumeam cu colegele mele, zambeam(dar nu fals) si el m-a observat, eu l-am observat dar nu ne vorbim.Amadoi suntem de aceeasi varsta si anul acesta o sa invatam amandoi dimineata(anul trecut clasa mea invata dupa amiaza ca se reconstruieste liceul, si ne intalneam rar) deci o sa ne intalnim pe sala cam des de data aceasta.In vacanta credeam ca l-am uitat si cand va incepe sc nu o sa imi mai pese can il vad dar e diferit, nimic nu e asa cum credeam eu.Cat timp am stat in clasa colegii vorbeau, povesteau iar eu parca m-am intristat dintr-o data dar am continuat sa vb cu acelasi zambet(fals de data asta). Cand am ajuns acasa imi doream sa fie din nou vacanta, am inceput sa plang(fara sa stie nimeni din familia mea). Deci am realizat ca inca il mai iubesc si maine(off maine din nou... o sa trebuiasca sa imi joc rolul de fata indiferenta careia nu-i pasa de el, sa trec pe langa el ca si cum nu l-as cunoaste). Imi e greu, voi cum ati reusit sa treceti peste momentele grele? In sufletul meu sunt ff trista desi la suprafata sunt ok.Nu imi place ca lumea sa ma vada trista sau plangand(asta fac cand sunt singurabig grin). Noi ne-am despartiti din cauza mea, sunt costienta de asta. dar sunt orgolioasa si acum e prea tarziu sa m fac ceva. Dati-mi un sfat.Cum as putea sa il uit? MI-e atat de greu ca nu am o prietena, o mama, sau o sora cu care sa vb toate lucrurile astea.

Răspuns Câştigător
| SeNyS a răspuns:

Gandeste. te ca el nu mai tine la tine si are pe altcineva, iar tu, o fata frumoasa iti poti face alt iubit oricand.Stiu cum e sa suferi dupa cineva, iar el sa aiba pe altcineva,sad, durerross, dar capul sus, totul trece, dar poate voi mai aveti o sansa, o ultima incercare din partea ta, cauta-l si spune-i ca tu inca tii la el si ca ai vrea sa continuati... daca el nu doreste, asta e.mergem mai departe! pA:*

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu ma gandesc la Domnul Isus, nu a zis sa venim la El, toti cei obositi si impovarati, si ne va da El pacea? Si tot El este si Iubirea. Citeste 1 Corinteni 13.
Domnul fie cu tine.

| babygyrl a răspuns:

Poate te pot ajuta eu, dar trimite-mi id-ul tau pe privat. Poate am cum sa te ajut.Nu am timp sa iti scriu pe TPU acum si de aceea. Poti vb orice cu mine si cat pot te ajut.Pa

| maftei a răspuns:

Sincer eu cred ca ar trebui ori sa ai spui direct ca vrei sa reluati relatia din nou ori a doua varianta sa al lasi an pace si sa ati vezi de ale tale daca nu te baga an seama.Ancearca sa faci sport, sa te distrezi, sa uiti complet chiar daca o sa fie greu ca al vezi mereu, dar asa el te vede ca stai suparat si o sa poata sa profite de asa ceva si nu cred ca o sa ati convina asa.Si daca crezi ca te-ai despartit din cauza ta ancearca tu sa faci ceva care ai placea lui si poate asa o sa fie bine. Dar sa nu stai suparata ca baieti mai sunt an lumea asta si sigur fiecare are jumatatea lui undeva, dar o are.Si nu avem mai multe vieti ca sa ne batem joc de ea ca o sa treaca anii pe langa tine si o sa ati para rau

| kiss ya' a răspuns:

In primul rand nu uita citatul''ochii care nu se vad, se uita!''winking daca vrei intr-adevar sa-l uiti incearca sa iti ocupi timpul cu chestii distractive care sa iti atraga atentia si sa uiti complet de''el''stiu ca e greu dar cu timpul te vei obisnui. Iar daca il iubesti atat de mult eu zic ca mai bine ai purta o conversatie cu el si de acolo vezi ce iese. poate si el mai simte ceva pentru. tine si poate vrea sa te faca geloasa, trebuie' sa te gandesti in mai multe feluri! pwpikkiss