| lauraa10 a întrebat:

Buna! Am nevoie de sfaturi despre cum sa incepi o conversatie cu baiatul de care iti place. Il am pe snap si insta, ne apreciem postarile si ne stim din vedere, dar nimic mai mult. Si imi si este cam rusine sa incep eu conversatia, pentru ca am avut o experienta naspa in trecut si nici n am avut relatie pana acum( am 21 de ani..stiu..pare ca n as fi vrut dar adevarul e ca nu s-a ivit niciodata o ocazie si nici vreun baiat de care sa-mi placa.ori nu ma placea inapoi ori nu l placeam eu????) Ma puteti ajuta? Multumesc????

Răspuns Câştigător
| FindMyName a răspuns:

Începi și tu cu un bună, ce face, cum se simte și îți ceri și tu scuze daca l-ai deranjat/supărat de mesaj.
Ai putea începe o discuție cât de favorabilă de inceput...mai exact sa va cunoașteți. Sau îl poți întreba dacă vrea să vă cunoașteți.
Încercarea moarte n-are, n-o să mori dacă încerci! Dacă spune nu, nu te lăsa abătută..viața merge înainte!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este recomandat sa inceapa fata conversatia cu barbatii, fiindca ori este tratata in bataie de joc, ori este respinsa.
Cat de disperata trebuie sa fii, sa faci acest lucru, cunoscand riscul?

| dullcat a răspuns:

Buna.Ii scrii pur si simplu cand vezi ca e activ si il intrebi daca nu vrea sa iesiti la o cafea sau ceva.

| relian a răspuns:

Sfaturi, nu mai pierde timpul, scrie-i direct ca iti place de el, asa din ce ai vazut pe net si ca vrei sa va cunopasteti mai bine, daca si el te place, pac pac, ai terminat lucrarea laughing

Nu stai sa o lalai, oare mo place, oare sa-i scriu eu sau sa scrie el laughing nu conteaza care face primul pas, daca iti place tie de el, bagate tu in vorba, nu astepta sa vina el, poate ca e timid, poate ca cine stie cum ai spus si tu, nu te place etc.

Asa cel putin stii o treaba, treci la next in caz ca asta nu-i curios laughing.

Asa ca spune-i cam ceva genul asta : Buna. Daca tot ne apreciem postarile pe net, ai vrea sa iesim la o cafea? Simplu, eficient laughing daca te place o sa zica da, indiferent ca bea sau nu cafea, stie el cespre ce este vorba.

Daca spune ca nu bea cafea, atun ci e clara, nu-i curios de mai mult cu tine.
Daca nu vrea asta, ma inviti pe mine ca ies eu laughing iti fac eu cinste

| DoamnaLalea a răspuns:

Nu e greu, la 21 de ani ar trebui sa fii cu capul pe umeri și sa incerci orice ar fi, nu ca copilasele care se copleșesc de,, emotii".
Da-i mesaj.