| anonima19 a întrebat:

am o intrebare de fapt mai repede un dubi... sunt impreuna cu un baiat de3 saptamana ne intelege-m super bine dar acum4 zile l-am intrebat daca pot sa am incredere in el si mi-a spus ca ar vrea sa nu luam in serios relatia asta deocamndata... si ca vb despre dupa pasti... si nu stiu ce sa mai inteleg si ce sa mai credcryingcrying... voi ce credeti ca ar putea sa fi-e?' mi-e ca dupa pasti sa nu-mi spuna ca s-a terminat pentru ca asta chiar nu vreau ca-mi place mult de el... ast ras voastre v-am pupat:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 3 saptamani de relatie mi se pare un coportament matur si intelept. Ar trebui sa apreciezi ca prietenul tau te respecta atat de mult si este atat de grijuliu cu relatia voastra. Lasa lucrurile sa curga, in cateva luni veti putea incepe sa vorbiti despre relatii serioase si incredere. Nu e suficient sa va placeti, trebuie sa fiti compatibili, sa va potriviti si abia apoi o sa discutati despre chestii mari si importante. La 3 saptamani nici macar nu e o relatie, e un inceput timid.

10 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Hm... S-ar putea sa nu fie ceva serios... Sau... o alta varianta... s-ar putea sa mai aiba pe cineva... si sa se vada cu acea persoana de pasti... Si in functie de ce va face cu persoana respectiva sa ramana cu tine sau sa ramane cu ea... sau sa ramana cu amandoua... Anyway... Cel mai bine ar fi sa discuti cu el... sa-l intrebi de ce dupa pasti... ce vrea de fapt de la tine... Succes!

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa astepti sa vezi ce iti va spune dupa Pasti, daca iti va da un raspuns negativ, este bine sa il lasi in pace nu este pentru tine, mai asteapta, va veni si randul tau, nu dispera, ai sa ai ocazia sa intalnesti multi baieti si iti vei da seama care este cu adevarat sincer si serios.Bafta si mult noroc si parerea mea este sa ai rabdare toate la timpul lor, toti avem particica noastra.

eileen
| eileen a răspuns:

Probabil nu vrea sa va grabiti, sau a intrat cu motivatii gresite in relatia asta. Dupa cum explici tu, nu a stat bine sa se gandeasca daca vrea ceva serios sau doar v-ati "cuplat" dintr-o pura intamplare, curiozitate, plictis, etc. Tu daca esti o fata serioasa si vrei o relatie stabila si intemeiata pe incredere, respect si devotament, trebuie sa ii spui toate astea din start, nu amana, pentru ca daca el nu vrea toate astea. ii spui pa, nu te merita.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Draga mea nu stiu oare de ce a zis ca mai vb dupa paste stii ia o pauza si dupa aia vedeti lamuriti lukrurile

| Sara2 a răspuns:

Eu cred ca nu isi doreste o relatie inca....sau s-ar putea sa aiba o alta prietena stabila sa petreaca pastele cu ea nu mai pune si tu suflet dupa 3 saptamani

| dyenutzadyana a răspuns:

Poi depinde dc a zis doar dupa pastistraight face...probabil are o alta relatie sau nu stiu...si te tine de rezerva sau probabil ii place mult de tine, si nah dupa pasti NU MAI E POST si nah poate se gandeste la sex...nu stiu ce sa iti zic... dar nah daca cv nu ti se pare ok... pune-l si u la incercare fa cv si vezi c vrea d la tine...pentru ca baietii astia...in general vor sa profite d o fata, si e pacat.am muscat-o odata si am suferit, acum sunt ok dar gandesc altfel. oricat iti place de el daca vezi ca cv nu e in regula, nu e ok lasa-l in pace.mai bine mai devreme decat mai tarziu cand o sa te indragostesti d el... te pup bafta si ai grija... oricum sa imi zici c s-a intamplat astept un msg:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il felicit pentru sinceritate, vrea sa te protejeze de o eventuala deceptie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatilor nu le place sa ii presezi, sa ii pui sa promita marea cu sarea. Toate trebuie sa vina firesc si la timpul lor. Il felicit ca nu a facut o promisiune pe care nu este sigur ca o poate tine. Ai mai multa rabdare si nu te gandi niciodata ca primul poate fi si ultimul. Ahhh, sa nu uit, cred ca aveai un dubiu...sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PROBABIL KA PTR EL AI FOST DOAR O AVENTURA SI YO AM PATIT DE MA PARASIT FATA PE KARE O YUBEAM TARE TARE MULT

| nelucurca a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii fortezi putin mana si sa ii spui ca pana la paste ai tu alte planuri si ca ai vrea sa va despartiti pana atunci.vezi cum reactioneaza, daca e indiferent inseamna ca oricum avea de gand sa te paraseasca, daca il preocupa problema si vrea sa o rezolve inseamna ca tine la tine si ca e altul motivul pentru care el ar putea sa inceteze relatia voastra, poate se muta in alt oras...sau cine stie, oricum cel mai bine este sa-l intrebi direct