| Flome27 a întrebat:

Am si eu o problema, acum aproape un an am inceput o relatie cu o fata, diferenta de varsta este de 9 ani, asta s-a simtit la inceput dar pe parcurs am uitat diferenta de varsta. Eu am fost primul ei iubit si m-a iubit foarte mult dar eu la inceput eram sceptic in privinta relatiei din cauza parintilor ei,care auzind din alte parti de noi,i-au spus ei ca nu are ce cauta cu mine. Relatia a continuat pe ascuns, si a mers relativ bine,am petrecut sarbatori de iarna impreuna si etc. Dar EU am avut o mare greseala a vietii in sensul ca in trecut vorbisem cu o fata care s-a indragostit nebuneste de mine dar eu nu simteam nimic fata de ea. Si sa nu mai lungesc povestea,aceasta greseala pentru faptul ca i-am spus sa nu ma mai caute ca vreau sa imi fac un viitor alaturi de fata asta, s-a apucat a luat legatura cu iubita mea si i-a indrugat capul cu toate minciunile. Cu relatia actuala am mai avut discutii cum ca eu as insela-o dar nu s-a intamplat decat cu nebuna asta care ma innebunea ca daca nu o bag in seama o face pe iubita mea sa sufere. Intr-un final s-au dat cartile pe fata s-a aflat toata nebunia iar iubita mea mi-a zis ca nu mai poate fii nimic intre noi,DAR in aceea zi a venit cu mine,am. povestit,m-a consolat,mi-am recunoscut vina,mi-am cerut scuze si i-am zis ca am nevoie de ea ca vreau ceva serios de acum incolo. Ea mi-a spus ca m-a iertat dar ca nu uita. Si dupa un timp m-am schimbat total, vorbeam numai cu iubita mea, am.rupt legatura cu toate cunostiintele mele(fete) m-am dedicat doar ei,dar ea imi tot spunea ca eu nu ma pot schimba asa radical, i-am aratat o mica parte din ce sunt eu cu adevarat si lucrurile pareau ca se indreapta, chiar mi sau deschis toate sentimentele si iubirea fata de ea pentru ca eram liber. Dar ea apoi s-a intors si zilnic ma ataca cu faza cu cealalta fata, si mi-a zis ca a iesit de 2 ori in oras cu un alt baiat dar ca nu are nici o treaba cu el sunt doar prieteni. Ca acum 2 saptamani sa ma sune sa imi spuna ca vrea sa luam o pauza sa vada ce simte de fapt pentru mine,si am intrebat daca asta e motivul pentru care vrea pauza si mi-a zis ca da, ca nu are nimic cu baiatul ala,ca sunt doar prieteni,desi majoratul la tinut la cabana lui si cand au iesit in oras, majoritatea ai ei au dat like la faza asta. Iar saptamana trecuta trebuia sa plece cu colegii de scoala la mare unde trebuia sa merg si eu dar din cauza parintilor ei trebuia din nou sa fie ceva pe ascuns si nu am putut merge desi mi-am dorit nespus de mult. Am vorbit inainte sa plece la mare,i-am urat drum bun si apoi alaltaieri sa gasesc pe Facebook-ul ei o poza postat de la mare in care ea era etichetata intr-o poza de catre celalalt baiat ca sunt la mare impreuna,bine nu se tineau de mana sau pupat sau ceva,erau doar amandoi in poza,fara oficializari de relatie sau pupici sau rozomovisme. Ce sa inteleg din asta? Are ceva cu baiatul ala si nu vrea sa imi spuna, sau ii este frica sa recunoasca? Ca ea nu ma mai cautat deloc, dar ultima data cand am. vorbit inainte sa.plece la mare, ramase stabilit ca in data de 23 august poate ne vedem ca se implineste un an de cand suntem impreuna. Ea de atunci nu mi-a mai scris nimic si nici eu ei asteptand data de 23 pentru ca i-am specificat ca pentru mine este o data importanta si ea a zis la fel, dar cu specificatia ca" poate ne vedem". care nu este ceva satisfacator. Si a mai precizat ceva ca daca destinul ne va vrea impreuna poate candva vom fi din nou impreuna. Intrebarea mea este: ce ar trebui sa fac pentru ca eu chiar tin la fata asta si îi simt lipsa grav. Sa astept data de 23 sa vedem atunci daca o sa ne intalnim? Sau sa o caut sa vad cum sta treaba de fapt, ca lipsa comunicarii in perioada asta poate sa fie un atuu pentru ala de a castiga teren. Ca ea mi-a spus ca daca va fi sa aiba ceva cu un alt baiat imi va spune. Dar nu mi-a zis nimic pana acum, dar postarile de pe Facebook zic altceva. Astept pareri, multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Laur7010 a răspuns:

Doamne cine citeste romanu asta

| Deela a răspuns:

Eu zic sa i răspunzi cu aceeași moneda sa vezi cum reacționează. Exista 2 variante, ori ăla e crush-ul ei și tie nu îți spune nimic. Ori vrea sa te facă gelos, poate sa suferi și tu cum a suferit și ea din cauza celeilalte iubite din trecut. Dar eu cred ca e mai mult prima varianta.