| Anaysa26 a întrebat:

Bună, am o întrebare, e posibil să fiu însărcinată dacă mi-a curs câteva picături maro? Precizez ca mai am o săptămână până la menstruație. Am avut contact neprotejat

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti insarcinata poti avea dereglari menstruale sau o cistita, mergi la ginecolog sa te consulte si vei afla ce ai.

| Anaysa26 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De obicei nu am avut dereglări menstruale și nici alte boli am 26 de ani și nu am pățit nimic niciodată deci nu cred ca ar fi vorba de vreo cistită sau ceva de genu

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Da, este posibil, dar nu e unul din semnalele cele mai clare, nu te entuziasma inca...

| Anaysa26 explică (pentru Robert2526):

De obicei nu mi s-a mai întâmplat înainte de menstruație

| Robert2526 a răspuns (pentru Anaysa26):

Astfel de pete maro pot avea o multitudine de cauze, de asta zic. Este posibil sa fi ramas, dar nu poti sa spui clar ca de la asta este.
Eu iti tin pumnii sa fie vorba despre bebe, Doamne ajuta sa primesti o veste buna. In ce data a foat ultimul contact sexual cu ejaculare in vagin?

| Anaysa26 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc. da acum o săptămână am fost în perioada feritila și am făcut neprotejat pe toată perioada

| Robert2526 a răspuns (pentru Anaysa26):

Super,atunci sansele cresc sa fie vorba despre o sangerare de implantare. In general ciclul menstrual este reglat?

In orice caz, incearca ca macar cateva zile sa nu ai contact sexual si sa eviti efortul prea intens, daca chiar este vorba de o sarcina, este recomandat sa stai cuminte o perioada. Daca chiar se dovedeste ca esti insarcinata, in primele 3 luni este exclus sa ai raporturi sexuale iar dupa 3 luni, doar cu prezervativ. Stiu ca lucrurile astea o sa le auzi si de la medicul care o sa iti monitorizeze sarcina, dar e bine sa stii de dinainte happy

Multa bafta iti doresc, iar daca e sa fie bebe, sa ne tii si pe noi la curent te rog.

| Anaysa26 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc pentru sfaturi cu siguranță voi scrie. sper să fie am mai avut o încercare da nu a fost perioada fertila

| Robert2526 a răspuns (pentru Anaysa26):

De regula dureaza ceva pana se prinde, chiar si la oameni cu sanatate 100% ok. Sa fie cu noroc de bebe de data asta.

| MIHAIUTSTIETOTU a răspuns:

Ala e creca e diaree eu zic sa iei un laxativ.

| Anaysa26 explică (pentru MIHAIUTSTIETOTU):

Cred ca îți este somn G.n