| beatricq a întrebat:

Bună! Am o intrebare la care as dori un raspuns concret,clar și serios. Daca prietenul meu și-a frecat penisul de partea mea,neavand PRE-CUM sau orice alt tip de fluid DOAR al meu, exista sanse sa raman insarcinata? (nu s-a folosit prezervativ.) Intr adevar,a fost puțin împinsă dar nu cred ca acesta era aproape de orgasm, doar ne frecam unul de altul.
Va rog frumos am nevoie de un raspuns serios! Mulțumesc!

28 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, sperma nu trece prin haine chiar sa fi ejaculat el este imposibil sa ramîi gravida, ce varsta ai?

| MadRabbiT a răspuns:

Prin procesul de frecare ieși fix mielu. Sunați la numărul de telefon 0792... nu răspund.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu mentionezi de ce parte a ta si-a frecat iubitul penisul, nu putem sa-ti spunem daca te-a lasat sau nu gravida.

| beatricq explică (pentru Violleta2022):

Aproape de vaginul meu

| beatricq explică (pentru beatricq):

Din nou, acesta imi spune că nu avea lichidul pre ejaculator, iar după ce am,, terminat,, de facut acest lucru, penisul lui era tot uscat! Din ce am vazut prin alte răspunsuri, este aproape imposibil, dar inca nu stiu ceva concret si imi e foarte frica

| beatricq explică (pentru beatricq):

Ciclul mi s-a terminat acum 6 zile(azi s-au facut 6 zile) iar,, actul,, s-a intamplat ieri, ovulația nu stiu daca mi-a venit SIGUR desi am vazut câteva semne cum ar fi secretia abundenta, mai lipicioasa
In ce zile fertilitatea are probabilitate MAXIMA?

| Violleta2022 a răspuns (pentru beatricq):

Ce vrei sa spui prin "aproape de vaginul meu"?

Vaginul este un organ (cavitate/gaura) care este 100% in interiorul burtii tale, adica in pelvisul femeii.

| beatricq explică (pentru Violleta2022):

Nu in el. spre gaura vaginului asta vreau sa zic dar nu a intrat

| beatricq explică (pentru beatricq):

Azi observai o secretie mai,, sfaramicioasa,, (tin sa spun ca nu am si nu am avut probleme cu igiena intima, având grija mereu de partea asta) Mai am asa cand sunt aproape de ciclu. Ultima menstruatia a durat fix 7 zile si s-a terminat pe 6 aprilie(nu mi s-a mai intamplat, de fiecare data a fost neregulata, pana si data venirii ei, adica nu stiu sigur daca am un ciclu menstrual de 28, 29, 30 etc zile. Tocmai din acest lucru nu stiu cum sa imi calculez zilele de ovulatie si perioada,, mai fertila,, Cer ajutor! Amandoi suntem virgini, ne cunoastem de mai mult timp si nu s-a intamplat sa imi fi bagat penisul acolo!

| Violleta2022 a răspuns (pentru beatricq):

Deci pana la uram el s-a jucat chiar la intrarea in vagin si fara prezervativ...
Acum ce sa-ti spun, nu am de unde sa stiu daca erai sau nu in perioada fertila si nici daca avea sau nu sperma pe teava, fiind suficient doar 1 singura picatura de sperma sa se scurga in vagin si sa te lase gravida ( DOAR daca erai in perioada fertila).

| Hyperion7 a răspuns:

In teorie, n-ar exista șanse
In practica...
Asta pentru că ai spus niste chestii incerte și nu avem de unde ști ce a fost sau nu acolo
Pe de-o parte "am fost puțin împinsă", ce înseamnă puțin?
"Nu cred că era aproape de orgasm", crezi sau nu ești sigură?
Mno, data viitoare sa va frecați și voi cu capbig grin
Numai bine!

| beatricq explică (pentru Hyperion7):

Sunt conștientă de toate aceste lucruri dar nu stiu ce a fost... in sensul ca el si a frecat o mai aproape de vagin.dar simteam ca numai eu sunt uda(fapt ce mi-a fost zis si de catre el, ca nici macar nu era aproale de pre ejaculare si simtea ca doar eu sunt foarte uda) ..in rest, ca sa dau mai multe detalii pentru ca vreau sa stiu sigur, penisul lui era uscat, nu avea nici inainte sa facem acest lucru vreun,, lubrifiant natural,,

| beatricq explică (pentru beatricq):

Sunt inca foarte speriata. avusei si o discuție cu el si imi spuse ca el simte si a simtit de fiecare data cand e pe cale sa pre ejaculeze, a lui fiind inclusiv USCATA si dupa ce am facut ce am facut.din ce am mai citit, chiar daca dupa venirea ciclului si terminarea acestuia e posibil sa se intample o sarcina. Sunt fix 5 zile de cand mi s-a terminat, ieri am vazut/ am avut o secretie mai alba, lipicioasa si abundenta fata de ce e normal, deci aceasta e ovulatia? Dureri, spasme n am avut si am doar inaintea ciclului. Imi pare rau ca am scris atat de mult doar sunt foarte curioasa si desigur, foarte interesata sa aflu daca o sa se intample doamne fereste ceva

| VoidEternal a răspuns:

Caută pe site, sunt nenumărate întrebări ca a ta. Absolut identice.

Spoiler, daca "zona" de care a frecat-o nu e cumva direct interiorul uterului tău, you're fine.

| beatricq explică (pentru VoidEternal):

Am căutat dar inca nu sunt sigura si imi e foarte frica. Tin sa mentionez din nou ca s-a frecat de toata partea de jos ca sa zic asa inclusiv aproape de gaura vaginului, dar nu avea nici macar lichid pre ejeculator. La mine e problema si cu ciclul menstrual nu-mi dau seama de cate zile e si cum e perioada fertila, e neregulat de cele mai multe ori, vine mai tarziu cu 2-3 zile si dureaza 5-6zile(saptamana trecuta cand mi-a venit 7 zile fix a durat, lucru ce nu s-a mai intamplat, nu consider neaparat ca e o problema dar zic in caz de orice)

| VoidEternal a răspuns (pentru beatricq):

Frica ta nu are nicio legătură cu logica.

Că ciclul tau e regulat sau nu e irelevant in cazul asta. Sarcinile se produc la ejacularea in interior. Restul sunt anomalii statistice.

Fără sperma nu exista sarcină deci înca o data îți zic. 0 șanse de sarcina.

| beatricq explică (pentru VoidEternal):

Multumesc frumos, știu ca sunt cam paranoica in privinta a multor lucruri si mai ales aici dar da intr adevar aveti dreptate

| beatricq explică:

Vreau sa clarific ca ovulatia cred ca mi-a venit? Sunt 5 zile de când mi s-a terminat ciclul si stiu sigur ca sunt anumite zile? perioade? in care poti ramane insarcinata, ori inainte de perioada aceasta cu ovulatia si in ziua respectiva. Imi poate da cineva mai multe detalii?

| Hyperion7 a răspuns (pentru beatricq):

Însărcinată rămâi cu 5 zile înainte de ovulație și cu o zi după, pentru că atunci e perioada fertila.
Pe scurt, stai chill, ești ok

| Iulianabc a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu se întâmplă nimic dacă nu a fost în interior

| beatricq explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc frumos!

| ioancuza23 a răspuns:

Ba nu stiu, nu s-a predat asa ceva in Barlad, noroc tho

| beatricq explică (pentru ioancuza23):

? vere sunt cacata pe mine de frica si nu gasesc niciunde răspunsuri concrete oameni buni

| ioancuza23 a răspuns (pentru beatricq):

It is what it is, si nu ma lua cu vere ca nu esti din familia regala, si nu cred ca exista sanse, asa ca chill down pentru numele lui Dumnezeu

| beatricq explică (pentru ioancuza23):

Da multumesc cred ca aveam nevoie de raspuns neironic, sa-mi fie invatatura de minte de acum incolo ca mi plang de mila acum

| ioancuza23 a răspuns (pentru beatricq):

Vezi? All good