| anonim_4396 a întrebat:

Bună

Am o întrebare legata de atracția femeilor pentru culoarea ochilor.în general culoarea albastra.

Dece cam tuturor femeilor le plac asemenea culori?
Albastru, Verde.în general culori mai deschise?

Im liceu am.vazut foarte multe fete care spuneau:

-Băiatul ala e atât de frumos are ochi verzi, albaștri. Bla bla.

Dece au un avantaj peste cei ca mine,?

Eu am primit cea mai comuna culoare.
Ochi căprui. care nu merg cu nimic..sunt cei mai ciudați ochi ca să spun asa.

Fetelor/Femeilor.ce părere aveți?

Dau funda la cel mai bun răspuns.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, eu am ochii albastri si nu cred ca mi-au dat vreun avantaj...cel putin eu nu am simtit asta. Am avut un oarecare succes la femei, dar nu am fost niciodata vreun mare cuceritor. Imi aduc acum aminte de un prieten cu ochii caprui, care avea succes la femei mult mai mare decat mine. Cred ca exista alte criterii mult mai importante dupa care femeile isi aleg partenerii.winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am ochi albastri si nu au roit femeile pe langa mine.
mit spulberat

| dullcat a răspuns:

Buna.Cum adica nu merg cu nimic? Ochii nu trebuie asortati cu hainele. Bucura-te fiindca esti mai putin predispus sa porti ochelari, spre deosebire de cei care, zici tu, au avantaj cand vine vorba de fete.Incearca sa te apreciezi asa cum te-a dat Dumnezeu.

| Hyperion7 a răspuns:

Vad că ai un deficit de stima de sine,lucrează la asta.

In primul rand,poți avea un ochi de o culoare și altul de alta culoare sau poți avea ochii mai știu eu cum, să arăți țiplă, sa ai mușchi, sa ai bani.
DEGEABA EXISTĂ ACESTE CALITĂȚI DACA TU NU ȘTII SA LE VALORIFICI!
Si chestia asta e valabilă în orice, nu numai în relații!
Trebuie sa știi cum să te faci cunoscut, trebuie sa lucrezi la tine.Cliseul "sunt perfect, nu trebuie să mă schimb" sigur l-a inventat un ipocrit și un frustrat.
Degeaba arăți cumva, degeaba este totul, daca tu nu știu cum să vânezi o fata, e ca și când ai fi in paleolitic și în loc să folosești armele sa vânezi, aștepți să îți vina prada la nas.Nu așa e in viața.
Viața presupune schimbare, rafinare și perseverență.
Nu contează că ai ochii căprui sau că ai 1, 60 daca tu știi să te faci plăcut,fetele vor aștepta să fie cucerite.
Exista și cazuri în care ele ne cuceresc însă destul de rar pentru că ele vor un print pe cal alb,dar daca prințul nu e sigur pe calitățile lui,oare va mai ajunge sa curteze prințesa,zi tu happy

Btw,atracția o generezi tu prin ceea ce ești,prin ceea ce emani,daca nu emani nimic,stai pe tușă și acumulezi frustrări că de x și nu y sau de ce z și nu w,atunci nu doar că te subestimezi grav, dar stima ta de sine se va face și mai praf și tot tu o sa suferi.
Așa că nu te lua după aspectul fizic, multe vor doar un om care sa le asculte și să le ofere afecțiune, indiferent daca are 1, 50, e gras sau mai știu eu.
Așa că începe să lucrezi cu tine, pentru tine și pentru a fi o varianta mai buna!
Nu e imposibil!

| Xox0 a răspuns:

Sincer nu-mi pasa ce ochi are omul daca arata ok.

| CatenaccioStyle a răspuns:

Tinere, culoarea ochilor nu are relevanta ci trebuie sa te faci placut cu totul atat la infatisare cat si la caracter indiferent de culoare a ochilor ai big grin. Tin sa te contrazic putin, ochii caprui sunt de fapt cei mai rezistenti ochi din punct de vedere genetic cum ti s-a mai spus si mai jos, te mai contrazic la un mic aspect: ochii caprui se asorteaza la orice, cand ai ochii albastri sau verzi trebuie sa depui mai mult efort sa-i asortezi cu o anumita culoare a parului sau anumite haine, machiaje samd pe cand la ochii caprui nu trebuie sa depui vreun efort de asortare. Poate ca problema e alta la tine, poate ca erai timid si nu ieseai cu ceva in lumina reflectoarelor, tipii aia nu erau placuti pentru ca aveau ochii albastri sau verzi ci pentru cum erau cu totul. Mai importanta decat culoarea ochilor e functia pe care o au, datorita lor stii ce se intampla zi de zi, multumeste-i naturii ca ii ai sanatosi pentru ca asta e cel mai important.

| berges234 a răspuns:

Le plac pentru ca nu ii are toata lumea, sunt mai rari, alta diferenta nu imi inchipui

| Radubogdan1256 a răspuns:

Daca nu ai un corp frumos si/sau bani nu te baga nimeni in seama doar pentru ochi