| Mitirix a întrebat:

Buna,am o intrebare, luna asta nu mi-o venit menstruatia si am mâncărimi in zona intima si e uscată iar acum mi-a apărut o tăietură la intrarea în vagin, imi puteți spune de ce?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa mergi fara intarziere la medic, nu e de glumit in asemenea situatii!
Poate fi orice, de la o infectie fungica, pana la herpes genital sau mai rau, mergi la medicul ginecolog.Iti va lua o lama si iti va da tratamentul adecvat.Iti va spune de asemenea si de ce nu ti-a venit ciclul menstrual.
Te rog, mergi la medic!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai o infectie cel mai probabil. Mergi la medicul ginecolog sau macar la farmacie.

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o infectie cu transmitere sexuala care a luat amploare. Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la un cabinet medical care are si sectie de citologie sa-ti faci un test de secretie vaginala si apoi cu testul in mana, urgent la ginecolog ca sa primesti tratament.
Cere tratament si pentru barbatul cu care ai avut sex, ca-i probabil si el infectat.
sanatate maxima!