| paulaivan a întrebat:

Buna ziua. Nu stiu daca careva s-a confruntat cu problema pe care o am eu si pe care o voi spune imediat. Doamne ferește de asa ceva. Acum o luna am fost la epilat tradițional si tampita de acolo,ca altfel nu ii pot spune, din cauza faptului ca a folosit de prea multe ori ceara in acelasi loc, mi-a ars pielea pur si simplu. Tin sa mentionez ca arsura este in zona intima. Ce puteti recomanda? Am folosit niste creme de la farmacie dar degeaba. Aa, si am si mâncărimi groaznice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Nefolosirea acasă a lenjeriei intime, pantaloni largi sau fustă pe acasă. Băi de șezut cu ceai natural de mușețel, sunătoare, gălbenele. Cremă naturală cicatrizantă, există. Dar, tratamentul vechi, cu unt gras, eventual, ulei pentru sugari pentru pampers.
Fiind zona intimă trebuie răbdare până se va vindeca.

2 răspunsuri:
| 4evergentleman a răspuns:

Crema de galbenele.