| Coco09 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare. miercuri (01.05.2024) i-am facut iubitului meu sex oral cu finalizare.
Dupa 4h de la sexul oral, am facut si sex (neprotejat), dar el nu a mai ejaculat.
Oare se poate sa mai fii ramas spermatozoizi pe canal?
El a spus ca a fost si la baie si a urinat, desi eu nu l-am vazut.
Mentionez, ca eram la ovulatie in aceea zi.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i posibil, odata ce nici tu nu ai incredre in el, daca a fost sau nu la toaleta, daca a urinat si s-a spalat sau nu...deci este posibil si o sarcina.

Dar de ce risti atat d emult?
De ce accpeti sa te umilesti in fata unui barbat facandu-i tot ce vrea sula lui, fara sa-i ceri macar minim d eprotectie ca sa nu ajungi insarcinata sau cu boli cu transmitere sexuala?

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida din cauza spermatozoizilor rămași pe canal

| Robert2526 a răspuns:

Ai sanse sa ramai insarcinata, este exact modul in care apar sarcinile nedorite...
De unde stii atat de sigur ca erai la ovulatie?

Sanse sa se formeze o sarcina sunt...nu as zice ca sunt mari ( ai mai multe sanse sa fie totul in regula) dar... v-ati jucat intr-un mod periculos.

| Coco09 explică (pentru Robert2526):

Am calendar..si imi urmaresc perioada fertila.
Dar se poate ca sa reziste atata timp un spermatozoid?

| Robert2526 a răspuns (pentru Coco09):

Trebuie sa stii ca perioada fertila, calculata cu astfel de calendare, este ceva extrem de general, in lipsa unui test de ovulatie, nu se poate stii daca chiar ai avut ovulatie atunci.

Despre rezistenta spermatozoizilor, categoric pot rezista in uretra suficient timp, pot rezista si mai mult de 4 ore, sunt adevarati supravietuitori

| Coco09 explică (pentru Robert2526):

Atunci ramane sa vad daca luna asta vine ciclul sau nu.
Si sa fac si un test de sarcina..dar..la ce noroc am..sigur e pozitiv.

| Robert2526 a răspuns (pentru Coco09):

Hai sa nu fim negativisti.

In ce date au fost ultimele 4 menstruatii?

| Coco09 explică (pentru Robert2526):

22 ianuarie
20 feb
20 martie
17 aprilie
Aplicatia pana acum nu mi-a dat erori.

| Robert2526 a răspuns (pentru Coco09):

Cand s-a intamplat incidentul seara?
Cred ca cel mai probabil, ovulatia ta a avut loc in dimineata zilei de 30. As zice ca ai scapat la fix happy Iti tin pumnii sa fie bine

| Coco09 explică (pentru Robert2526):

Incidentul a avut loc in jur de ora 17.
Mie aplicatia imi arata ca in 01.05 eram la ovulatie.
Desi, dupa cum ai spus, spermatozoizii rezista..si daca ar fi fost ovulatia in 30 aprilie, in 1 mai inca eram in perioada fertila.
Multumesc mult de raspuns happy

| Robert2526 a răspuns (pentru Coco09):

Ovulul nu rezista asa de mult, eu cred ca ai scapat cu bine de data asta. Mai multa grija data viitoare si succes