| andrus25 a întrebat:

happy :* Am o intrebare si eu big grin Cat la 100% din tinerii din ziua de astazi credeti ca ar mai fi cu prientena/prietenul lor daca s-ar intampla doamne fereste ceva si ar avea un handicap sau ar fi in scaun cu rotile sau alte probleme?

Răspuns Câştigător
| NotToday a răspuns:

Sincer? 2%. Restul o sa se retraga incet dar sigur.

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Eu as ramane. Asta inseamna sa iubesti cu adevarat. Nu spun ca ar fi usor, dar nici nu as putea sa-l parasesc, as fi alaturi de el si as incerca sa-l ajut cu ce pot.

| ahmet6 a răspuns:

Nu multi,pentru ca in Romania este o problema de mentalitate,adica sa nu se faca de ras,sa nu rada prieteni de el etc,si multi daca ar aveao prietena sau prieten ar pleca de el sau ea,eu unul i-as fi alaturi sa o ajut sa treaca peste acest hop,daca as parasio, as fi un las, si inseamna ca nu am iubit-o niciodata, si ar fi o lovitura dura pentru ea, in viata trebuie sa gandesti liber si sa nu uiti ca acea pers isi pune vointa si puteria de convingere in tine.

| Ąℓзאą a răspuns:

Sincer asta se intampla cam in vreo 4-5% daca exista iubire nu conteaza ca e ciung, orb, schiop, ...etc,astea sunt niste detalii mai putin importante dar unii pun accent foarte mult pe asta dar un am cu dizabilitati este un om mai bun deoarece este trecut prin viata

| PisicutzaTa a răspuns:

Daca e iubire adevarata exista sanse! Dar daca nu, depinde de "caz"... Deci 10%-15%

| kastean94 a răspuns:

10%

| Alexaa0405 a răspuns:

Cel mult 40%. Mai exista si tineri care isi iubesc partenerul/partenera cu adevarat, si nu doar pentru aspectul fizic si/sau pentru bani. :*