| Lorilora a întrebat:

Am o mare problema. Nu mi-a venit stopul luna asta,si am avut relatii sexuale neprotejat. Tin sa mentionez,ca ciclul nu imi vine regulat,deoarece am chisturi pe ovare. Imi curge lichid alb-galbui ca si cum mi-ar veni stopul,ma doare putin burta jos,dar nimic :-s. Imi voi face un test astazi dar tot stau in dubii. De obicei imi vine la sfarsitul lunii. As vrea sa stiu, in cazul fetelor. Va intarziat vreodata macar o luna menstruatia dupa ce ati intretinut relatii intime? chiar daca nu erati insarcinate, si nu aveati simptome?

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cedeaza trecerea iti vine? sau alt semn de circulatie? rolling on the floor))

| wolder a răspuns:

Ai grija cu actele neprotejate, nu cred ca ti-ai dori sa ramai insarcinata. E mai usor sa folosesti un prezervativ, decat sa faci un avort.
Nu la toate femeile se regleaza ciclul, insa chisturile pe ovare nu sunt singura problema care impiedica reglarea ciclului.
lichidul alb-galbui este un lichid natural al vaginului si nu este un semn al ciclului.
testul de sarcina se face la 7 zile de la intarzierea ciclului.

Niciodata nu mi-am intarziat ciclul mai mult de 2-3 zile.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand faci sex neprotejat si iti intarzie ciclul, sarcina este principala cauza a acestei intarzieri. Este adevarat ca poti avea si noroc, dar nu chiar mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut chisturi si nu mi-a intarziat din aceasta cauz. Na, cine stie...corpul femeii difera. Mie nu mi-a intarziat mai mult de 2-3 zile, timp ce il avea regulat...o data ce am stat pe rece.
Cred ca e mai usor sa folosesti un prezervativ si totodata sa ejaculeze afara in el, decat sa faci un bebe!sad
Daca te doare usor burta, sa nu fie acea stare a ta de tensiune, de frica sa nu fii insarcinata si apoi tot auzi prin burta ca nu stiu ce se-ntampla.
Mai sigur este sa faci un test de sarcina, ca sa stii ce ai de facut in viitorul apropiat.
Bafta:-)

| Demonull a răspuns:

Hei fatooooo, vrei doar părerea unei fete? laughing îmi bag şi eu năsucul aici.
Cunosc persoane de sex feminin care după relaţii sexuale neprotejate ( relaţia sexuală neprotejată a fost doar ceva întâmplător în acea lună) cărora li s-a dovedit după aproximativ 2 luni că era doar o simplă întârziere! deci..este exact cum ai trece pe sub o scară ( care cică aduce ghinion) şi tot în intervalul ăla de timp.să cazi într un canal, gen ..tot ghinion o să te gândeşti că ai trecut pe sub scară şi de acolo tot ghinionul tău... Cred că ai înţeles tu.Dar da, există şanse şi de sarcină. Depinde cât de'' ghinionistă'' ai fost happyTestu e bine de făcut cam după 20 de zile.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Mie mi-a intarziat doar 20 de zile si m-am dus la control si n-am avut nimic. Dar de cele mai multe ori, cauza principala este sarcina, poate totusi te numeri printre norocoase. sanatate!

| Lorilora explică:

Am facut test, a iesit negativ! Mi-a venit astazi stopul, am avut noroc. Multumesc pentru raspunsuri