| Jorgibusn029 a întrebat:

Buna.
Am o menstruatie neregulata de maxim 34 de zile, astazi este a 35-a zi care nu mi-a venit menstruatia.
Am dureri de burta dar nu permanente, acum ma lasa durerea si iar ma ia.Am si dureri de sfarcuri si de spate si de cap pe care nu le aveam niciodata inainte de menstruatie pana acum.
Oare pot fi insarcinata?
Am 22 de ani si am facut sex in perioada fertila crezand ca nu sunt sanse sa raman insarcinata. Am 3 ani de relatie cu sotul meu si pana acum nu am ramas insarcinata.
Oare pot fi insarcinata?
Astazi este a 35-a zi si inca nu mi-a venit menstruatie si mie niciodata nu mi-a intarziat mai mult de 34 de zile in nici un ciclu menstrual.
Test de sarcina nu am facut.
Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| adinaTPU a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa faci programare la ginecolog si pana ajunci acolo, sa faci si un test de sarcina, e ieftin...

| Alina0124 a răspuns:

Ar fi indicat sa faci un test de sarcină. Ciclul neregulat se poate manifesta și prin lipsa menstruației într-o lună, insă acest lucru nu e bine, e posibil sa ai chisturi.

| AliGab a răspuns:

Noi putem avea pareri o mie, cumpara testul de sarcina, fa-l si vei avea un raspuns cert, nu o parere.