| pavelginaflorentina a întrebat:

Buna ziua, am si eu o intrebare, eu ultimul ciclu menstrual l-am avut pe 14 aprilie,care este regulat, am fost dupa la un control de rutina la ginecolog a spus ca totul este bine fara probleme. Dupa eu si sotul am avut contact sexual fix in perioada aceea fertila aproape zilnic dupa ce a venit ziua ovulatiei am inceput sa am niste crampe mari de burta cu spate care se tot accentuau si de atunci pana in prezent tot simptome oboseala cronica, insomnii, crampe de burta, dureri de cap pana aseara cand iar am avut crampele si dupa un sfert de ora am avut o secretie maronie cu roz. Totul bine si frumos pana azi dimineata cand au inceput iar crampe dar aveam o sangerare mai abundenta tot asa deschisa la culoare si nu stiu ce a fost sau daca a fost sarcina sau nu, eu acasa mai am o fetita de 3 ani care tot aceleasi simptome le-am avut si la ea doar ca la ea testul de sarcina mi-a iesit pozitiv cu 4 zile inainte de urmatoarea menstruatie, e acum nu mi0a mai iesit testul si plus ca la fata nu am avut aceasta sangerare inainte de menstruatie ca menstruatia trebuia sa vina miercuri. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa mai separi textul si sa folosesti semne de punctuatie, pentru a putea fi citit mai usor. Apoi, esti sigura ca ai facut testul de sarcina conform instructiunilor?

| Andreea99911818181 a răspuns:

E cam dubioasa scurgerea, in general sangerarea de implantare are loc odata cu menstruatia sau foarte putin inainte si e doar o "dara" de sange deci mi e greu sa cred ca e vorba de o sarcina. Crampele sau durerile nu au cum sa fie o dovada clara a unei posibile sarcini deoarece e foarte devreme pentru simptome insa fiecare corp e diferit in felul lui, fiecare femeie reactioneaza diferit. Eu zic sa astepti pana pe data de 13-14 ca doar mai sunt cateva zile si sa repeti testul.

| pavelginaflorentina explică:

Am fost azi la ginecolog si a spus ca nu vede nici o problema ginecologica dar este posibil sa vina menstruatie si peste sarcina a zis sa mai astept 10 zile