| 99problems a întrebat:

am o mica problema si doream sa ma ajutati daca puteti cu cateva sfaturi. Un amic(cel mai bun dintre baieti pe umarul caruia pot sa plang,sa-mi spun oful etc.) Cred ca ma place(ma tachineaza,imi spune pe porecla,fiind singurul care o mai face din grupul nostru de prieteni, ma ia de mana etc.). El e mai mare putin decat mine si nici nu e chiar fat-frumis, dar nici urat.am observat de mai mut timp ca ma place si ma gandesc ce sa ii zic daca imi spune ca vrea sa fim mai mult decat amici. Pe de o parte parca as vrea, dar pe de o parte nu.si daca ne vom desparti(sa zicem prin absurd ca voi fi cu el)si relatia de prieteni/amici se va strica. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum arata, conteaza respectul pe care ti-l arata iar relatia de amicitie cred ca va ramane in continuare

| Şaptepăcate a răspuns:

Dupa ce treci un prag niciodata nu va mai fi la fel
nasol sa fi in "Friend"zone"

| TuRqOiSe a răspuns:

Ar trebui sa incercati macar sa fiti impreuna, nu poti stii, poate va merge relatia. Daca va despartiti ar trebui sa ramaneti in continuare prieteni, pentru ca nu are rost sa strici o prietenie doar pentru ca v-ati despartit.

| 123king a răspuns:

Dacă consideri că îţi este un prieten bun şi ţine mult la tine,ar merita să încerci să ai o relatie cu el, ai dreptate dacă ar fi să vă certaţi aţi pierde si prietenia, dar gândeştete că el din moment ce te ia de mână te ţine în braţe sau alte chestii atunci el vrea o relaţie cu tine, cine ştie poate va fi una de lunga durată iar dacă vă veţi certa, poate veţi putea rămâne prieteni.