| CapacDeBere a întrebat:

Buna am o problema. Asi vrea sa le spun alor mei ca imi place de un baiat dar ei nu ma inteleg imi spun ca sunt prea mica sa am un prieten am 14 ani imi spun ca sunt prea mica sa am un prieten ei uneori cred ca totul se rezuma la sex dar nu as face asa ceva adica un prieten care sa ma sustina si sa ma accepte asa cum sunt dar ei nu inteleg ce sa fac cum se le spun sa inteleaga?cryingdau funda [apelez de pe contul verisoarei melebig grin]help me

3 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Primul meu prieten a fost la 14 ani ai mei ziceau ca la 16ma lasa sa am prieten. Si nu am tinut neaparat sa spun.
Nu mai mi-am batut capul cu nimeni,ziceam ca plec cu fetele,plecam la suc cu el,ne vedeam la scoala.
Probabil ca a-si fi zis daca relatia ar fi fost serioasa, dar din cate am observat eu, sunt rare cazurile in care o relatie de la 14 ani si tipul sa aiba pana in 18 sa reziste.
Eu zic sa iti vezi linistita de relatie si sa ai grija ca tipul sa nu vrea doar sex.

| uNNe a răspuns:

Ce zici daca nu i-ai spune nu este capat de drum!

| Kiddzo a răspuns:

Depinde si cata rabdare au parintii tai. Daca tu crezi ca ai putea discuta deschis despre asta, fa-o! Totusi, multi parinti sunt super protectivi si s-ar putea sa nu te inteleaga din prima. Incearca sa-i abordezi usor, sa-i intrebi pe ei cand au avut prima lor dragoste si chestii. Asigura-te sa le spui ca tie doar iti place de acel baiat si ca nu vei fugi in lume cu el laughing. Bafta! happy