| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am intrebat un baiat daca ma place sau ceva de genul si el mi-a zis ca da. L-am mai intrebat daca ar vrea sa formam un cuplu, ca si eu il plac, dar el a zis pas. Mi-a zis: "nu pot, stii ca te iubeste el". "El" e prieten cu acel baiat (cel pe care l-am intrebat), nu de foarte mult. Inteleg ca un baiat prefera un prieten decat o iubita. Dar daca ma place nu vad de ce nu ar accepta... Adica, daca ei sunt prieteni, "el" ar tebui sa inteleaga, nu? Iar daca ma iubeste, cum spune el, ar trebui, din nou, sa inteleaga, cred. Singura persoana care nu intelege sunt eu...

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nop, nu intelegi.Nu ai cum, pentru ca tu nu ai sentimentul de loialitate.El il are si prefera sa nu piarda un prieten decat sa riste o relatie cu tine, cand mai sunt atatea fete.Da, majoritatea baietilor o fac, insa uite ca el este capabil sa isi stabileasca prioritatile.

Poti vorbi cu el totusi si impreuna sa-l ajutati pe prietenul lui sa`si gaseasca o fata care sa-l placa.Asta inainte sa fiti voi impreuna nu dupa.

Cu siguranta nici tie nu ti-ar placea ca prietena ta cea mai buna sa se combine cu iubirea vietii tale nu? happy

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar ca este de neinteles modul lui de a gandi/proceda intr-un astfel de caz cat se poate de simplu. Intreaba-l din nou si daca iti raspunde la fel inseamna ca nu doreste sa se cupleze cu tine. Cel putin vei fi pe deplin lamurita si vei sti cum sa procedezi in continuare. Succes!