| carollina a întrebat:

am o problema, de fiecare data cand fac dragoste cu prietenul meu, chiar si cu prezervativ si totul e ok sunt agitata si stresata si uneori iau postinor, dati-mi un sfat cum sa scap de problema asta, oare am nevoie sa vb cu un psiholog?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai nevoie de un ginecolog care sa te consulte si sa-ti ofera o metoda de contraceptie potrivita tie. Ce inseamna cateodata iau postinor? Ai voie sa-l iei maxim de doua ori intr-un an si nu mai mult de 4-5 doze intr-o viata intreaga. Du-te la ginecolog si alegeti impreuna o metoda de contraceptie normala.

| cookie_1240 a răspuns:

Inainte de psiholog, de ce nu vorbesti cu prietenul tau? dar ai grija sa nu-l faci sa se simta vinovat pentru starea ta de spirit. unii dintre ei se simt incapabili de a satisface si daca prietenul tau e unul dintre ei ar putea sa fie dezamagit de sine big grin