| MiliardarDeVis3 a întrebat:

.am o problema de incredere si pur si simplu nu stiu cum sa scap de ea.Am 20 de ani si nu am avut pana acuma o prietena doar pentru simplu fapt ca nu am incredere in mine si ma simt prea urat ca sa vorbesc cu o fata
Chiar nu stiu ce sa mai fac innebunesc cand ii vad pe toti prietenii mei cu prietene doar eu un ratat care nu e in stare sa vorbeasca macar cu o fata da sa fie impreuna cu una.
Daca stiti cum as putea sa scap de lipsa de incredere sau daca ati trecut prin asa ceva si ati iesit ziceti-mi si mie ca pur si simplu nu mai rezist asa

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Am trecut şi eu prin asta. Ştiu cum e.Te simţi pierdut. Dacă vrei să fie bine şi să ai încredere, nu pune valoare pe restul lumii.Nu contează ce spun alţii atâta timp cât tu ştii cum eşti.Nimeni nu cunoaşte viaţa ta interioară.Nimeni nu îţi cunoaşte povestea. Ceea ce nu le oferă lor dreptul să vorbească despre tine. Spune ce gândeşti fără teamă.Fii tu însuţi şi oferă oamenilor ce merită. Crede-mă, chiar funcţionează.Cât despre fete... fata potrivită pentru tine e fata care te face să te simţi în largul tău alături de ea.Şi dacă nu ai găsit-o încă, aşteaptă.O să merite aşteptarea asta.

8 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Urât? Singurele persoane urâte pe planeta asta sunt târfele şi profitorii. Din păcate în ziua de azi o să vezi doar târfe peste tot. Trebuie să întâlneşti doar fata potrivită care să te aprecieze pentru frumuseţea interioară, nu cea exterioară, apoi va fi înebunită şi după aspectul exterior şi îţi zic din proprie experienţă pentru că sunt fată. Simte'te mândru căci peste o lună - două, un an sau cât o să fie, vei găsi fata potrivită şi vei avea o relaţie adevărată cu ea, nu una plină de minciuni şi sentimente false ca cea a prietenilor tăi.

| neutrino a răspuns:

Este crud dar adevarat, nu toti ne putem bucura de adolescenta, si nu numai, asa cum ar trebui. Este greu sa-ti faci o relatie atunci cand nici fizicul nu te ajuta si mai esti si timid. In mod normal, si ea ar trebuie sa fie mai putin dotata de Dumnezeu, atat fizic dar si la minte, dar in aceste conditii, tu ai accepta?

| grab a răspuns:

Amice, cateva intrebari ajutatoare:
- inaltimea si greutatea
- marime penis, marime nas, gradul de boccime.
- numarul de labe pe zi
- ultima carte citita
- ultimele 3 incercari de a agata si replicile date/primite.

Incearca sa raspunzi sincer la asta si poate gasim o rezolvare.

Cu increderea in sine cel mai bine te lupti facand sport de performanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repeta-ti tot timpul faptul ca nu ai nimic de pierdut si fi pregatit ca ceilalti sa te dezamageasca. Vei da gres de multe ori dar... NU AI NIMIC DE PIERDUT. Viata e prea scurta ca sa-ti plangi de mila, daca iti doresti ceva, fa-l al tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut o foarte mare problema cu asta.Nici acum nu-s ''vindecata'' complet.
Am fost foarte complexata de fata mea.Credeam ca toate persoanele care se uita la mine si rad, fac glume pe seama mea si ma jignesc.Stii? TOATE, dar absolut TOATE lucrurile acestea le credeam doar eu si am ajuns sa ma izolez din cauza asta.
Pana cand...am spus STOP! Nu mai puteam continua asa pentru ca nu puteam scoate o vorba in public si eram foarte timida. Dupa ce am prins nitel de curaj si m-am ambitionat sa imi scot in evidenta, sa-mi accentuez calitatile, viata mea s-a schimbat radical! Da, ce e drept..repetam de cateva ori ''sunt frumoasa, sunt frumoasa''.In fond, nu totul se rezuma la aspectul fizic.E important si sufletul, ori eu...nu duc lipsa la capitolul asta laughing.
Nu te mai considera urat.Din contra.Lasa-ti defectele deoparte si uita-te in oglinda. Poate ca n-o sa-ti placa multe, dar...sunt sigura ca daca vei avea rabdare si te vei analiza bine, vei gasi de 2 ori mai multe lucruri pe care le vei placea.
Adopta un stil vestimentar in care sa te simti comod, ingrijeste-te.
Dar cel mai important, e sa-ti scoti din cap ''sunt urat''. Gandeste pozitiv, iar restul vor veni de la sine treptat.
Si...implicit gandind pozitiv, vei incepe sa ai incredere in tine.

Ai grija de tine.Si.sper ca te-am ajutat macar otaruca!

| Pitagora a răspuns:

Asteaptati randul si o sa vezi ca a meritat

| 2008 a răspuns:

Nimeni nu e urat sau frumos stii cum se spune e frumos ce-mi place mie, fa lucruri interesante pe care nu le-ai m-ai facut curs de dans, gaseste niste prieteni diferiti de mentalitatea ta, de la care sa ai ce invata, practica un sport...

| mihaicorolevschi a răspuns:

Inteleg emotiile tale amice, ascultama si mie asa mi se parea ca eu sunt un ratat care nu are o fata dar accultama iate in maini si incearca sa vorbesti cu o fata happy o sa te simti mai usurat apoi intreab-o ce muzica ii place daca nu stiu grupa ta preferata dai voie sa asculte putin muzica lor si afla daca ii place si tot asa continua...

BAFTA amice. happy