| NYØ2002 a întrebat:

Salut.

Am 18 ani(peste 2 zile) si nu am avut niciodata o prietena, nu am sarutat niciodata o fata.Adevarul e ca sunt urat chiar, foarte urat din punctul meu de vedere, foarte timid, nedescurcaret, neicrezator in mine.....plin de defecte.

Daca stau fata in fata cu o fata nu pot sa mentin un contact vizual deoarece nu vreau sa vada cat sunt de urat....stiu suna penibil.

Innebunesc cand ii vad pe toti din jurul meu cat de bine arata, ca fiecare are cate o prietena doar eu ratatul ratatilor si uratul uratilor pur si simplu nu mai rezist imi doresc pe zi ce trece tot mai mult sa nu ma fi nascut.

Nu prea las nimic din astea sa se vada, aproape mereu sunt vesel in preajma celor apropiati dar cand sunt singur mai mereu imi vine sa plang gandindu-ma cat de ratat sunt.

Nu mai rezist zici ca toate defectele s-au adunat in mine.Probabil si daca nu as fi asa de timid si fara atitudine as fi la fel de ratat deoarece sunt urat, ma uit in jurul meu toti arata bine, normal ca se simt si bine in pielea lor, pot sa aleaga orice fata.

Ceva sfaturi? Probabil sunt fara speranta da totusi...

10 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Tipule, stai linistit, ai tu impresia ca esti urat.
Ce mai spui de Vincent Cassel, si vezi si tu ce femei are?
Ala e urat cu draci dar zic femeile ca e sarmant.
Ai si tu calitatile tale sunt sigur, de exemplu spui ca esti o fire vesela, ceea ce este un mare avantaj, inseamna ca emani si inspiri pozitivitate in jur. Trebuie doar sa fii atent sa nu exagerezi si sa depasesti limita bunului simt, in acel caz treci pe minus si vei deveni si mai deprimat, caci vei fi evitat.
Prietena ta exista cu siguranta, asteapta sa fie descoperita.
Si incepe sa vezi si partile frumoase din tine, nu focaliza defecte inexistente caci te deprimi si mai tare.
Pace si vremuri mai bune.

| NYØ2002 explică (pentru FreddieM):

Vincent Cassel el singur are bani! Fetele ii iubesc doar banii

| ancaval a răspuns:

Dapăi la cât de urât vorbești despre tine....normal că nu ai încredere în persoana ta.

Pe lângă toate cele de mai sus, calități ai? Sigur ai! Profită de ele. Amu no, nu toți ne naștem fotomodele...dar nici monștri.

Dacă amu nu iei atitudine, cândva, o să fi obligat să o faci! O să vezi tu, în viitor!

Mergi la fotbal cu băieții, fă dansuri populare, apucă-te de voluntariat, faci cursuri de limbă străină cu alte persoane, etc.
La început ai emoții și te faci de râs. Dacă fugi de situație, NU rezolvi problema. Dacă o înfrunți, o să iasă prost prima oară, dar TREBUIE să repeți până vezi că devii stăpân pe situație!

| NYØ2002 explică (pentru ancaval):

Fotbalul nu imi place ca sunt varza si daca imi da unul o bomba am bl pl!
Urasc muzica comunista(Populara,Manelele,Fanfara eww!)Urasc lautari cu taicamio e lautar si canta la orga,ii urasc muzica!
Eu am alt gen de muzica si acesta este trapsadMarko Glass,Bvcovia,Ian, Azteca, Acli etc)
Singura mea solutie e sa scap de orasul in care sunt:Husi, jud Vaslui!
Cursuri limba straina mai merge!
Eu nu sunt bun de nimic, nimic nu stiu sa fac!
Urasc ca tot orasul ma stie de Guta urasc foarte foarte foarte foarte porecla ca urasc manele si pe Guta! Sa ii iau puncte puncte
Is mai multe chestii!
Daca vrei sa ma vezi cu adevarat:nyoentox2002 pe insta si Antonio Gabriel pe Facebook!

| Stefqwxy a răspuns (pentru NYØ2002):

Mna poate esti gay si aia e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai părerea asta despre tine din cauză că ai fost discriminat din cauza tenului pielii in realitate nu e chiar așa cum crezi tu se pare că această discriminare te a cam marcat puțin ar trebui sa mergi la un psiholog, altii sunt urâți cu spume și au noroc la gagici nu e din cauza fizicului ci din cauza stimei scăzute de sine care ti au cauzat o acei rasiști cioflangari.eu îți recomand să pleci de acolo sa te duci Intr o localitate unde sunt oameni ceva mai civilizați mai educați.

| CoCosminn a răspuns:

Nu poti sa ii faci pe ceilalti sa te creada frumos daca nici tu nu crezi asta
Ai otara de autostima si fii si tu mai "tare"
Cat timp esti tu insati, toti te vor placea. Am trecut si eu prin asta, trebuie sa te faci placut nu pentru frumusete, dar pentru caracter...
Fetelor le place

| D1403 a răspuns:

Sa stii ca esti frumos,ai fata draguta,ai par cret ❤️, ai corp frumos, ai ten inchis, ai ochi frumosi.
Ai un stil frumos.
Parerea mea este ca trebuie sa te apreciezi tu prima data, iar apoi ceilalti.Mi se pare ca esti foarte cute.Nu merita sa iti ocupi mintea cu defectele tale, apreciaza-te pentru calitati.Zambeste.Toate pozele tale sunt triste.

| BaltatuFlorin a răspuns:

Nu trebuie sa plangi o sa iti gasesti iuberea la un moment dat.degeaba ii vezi pe alti cum au prietene daca peste 1una 2 se despart nu e mare paguba si oricum o sa dai de dragostea ta fara sa iti dai seama la momentul potrivit

| Stefqwxy a răspuns:

Hey! Pana la urma, gandeste.te ca e mai bine sa fii urat (desi ma cam indoiesc din poza de profil). Asa o sa stii ca fata cu care vei fi te va iubi pentru cine esti, nu pentru cum arati, si astfel nu iti vei pierde timpul cu cine stie cine. In plus, fetelor le plac baietii stangaci si timizi (asta sau am eu gusturi ciudate) happy ✌️?