| Daiana90 a întrebat:

am o problema.imi place de un baiat de clasa a 7-a, cu un an mai mic ca mine( eu fiind in clasa a 8-a). ideea este urmatoarea.pana anul trecut nu stiam ca exista. l-am vazut cand am fost la pregatire la un concurs in clasa lui si atunci l-am sesizat.anul trecut mi-a fost rusine de el, i-am afat id-ul, am incercat sa vorbesc cu el dar nu parea interesat. a spus unei verisoare ca cica eu nu-s tiu sa il intreb doar ce face si chestii de genu. dupa aia am incercat sa rezolv cate ceve prin intermediul colegilor lui care dupa ce au aflat de chestia asta au iscat o zarva uriasa.nu am rezolvat nimic.la sfarsit de an, in ultima zi i-am spus pe mes cand era off ca il plac, si el cand a intrat a trimis semnul asta " rolling on the floor ". acum anul acesta ma ignora, nu am baga in seama si dupa ce toata scoala stie ca il plac si il sacaie si pe mine si pe el nu am curaj sa vorbesc cu el fata in fata mai ales el stiind ca il plac si fiind ca o ras de mine.in primul rand mi-e frica ca ma va ignora, refuza sau isi va bate joc.imi place de un an intreg de el si nu il pot uita.trebuie sa fac cumva si nu-s stiu cumstraight face. el e foarte ciudat...nu il intereseaza fetele dar aia de la el din clasa zice ca ma place, daca un baiat da in el nu zice nimic si pleaca, e un bleg, ciudat si are o fata zici ca ii mplictisit de viata. e o persoana ff aparte. ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna! Vorbeste mai mult cu el pe mess, si chiar si la telefon sau chiar intalniti-va cu niste prieteni si cu el si incearca sa dialogati cat mai mult.Cu timpul cred ca o sa se dezinhibe si o sa vorbeasca mai mult... big grin Bafta! :*

| HotChoclate a răspuns:

Dupa comportamentul lui e posibil sa te placa si el pe tine dar e prea imatur pentru a o arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te va cunoaste mai bine poate va fi mai bine...bafta