| AmedeeaBeea a întrebat:

Buna! Am o problema și vreau să știu dacă a mai pățit cineva asta... Iau anticoncepționalele Belara continu de 1 an și 2 luni, acum o săptămână am început o nouă folie, deci astăzi ar fi a 8a zi, vineri și sâmbătă am avut contact protejat, iar astăzi mi-a apărut o scurgere maro. De la ce sa fie? Precizez că am luat câteva zile un supliment cu merișoare pentru o infecție urinară, pe prospect nu scrie că ar interacționa sau ceva. Va rog, care ar fi cauza? Sunt foarte speriată, nu am nici cum sa ajung la medic curand...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca interactioneaza acest supliment cu comprimatele de anticonceptionale.

| Robert2526 a răspuns:

Este vorba ori de sange ramas de la ultima menstruatie ori de mici rani provocate de contactul sexual, probabil a fost mai dur de data asta. In orice caz, nu trebuie sa te ingrijorezi.
Anticonceptionalele Belara sunt recomandate de medic pentru ce problema? Daca il iei strict pentru evitarea unei sarcini nedorite, recomand sa il schimbi cu unul mai putin nociv, Belara chiar este ceva rau happy

| AmedeeaBeea explică (pentru Robert2526):

A fost recomandat pentru dureri menstruale. De ce spui că e rău?

| Anamaria445 a răspuns:

Te te aș sfătui să mergi una un ginecolog când ai ocazia eu am acea marionie după ce mi se termină ciclu îmi vine ai tine o zi la mine. sănătate!❤️