| Suise a întrebat:

Bună. Am o relație de 3 ani și zilele trecute am avut contact sexual neprotejat. Am un ciclu regulat (sau cel puțin asta cred, 30 de zile, dar uneori se întâmplă să îmi vina cu 3 zile înainte sau după). Conform calendarului, s-a nimerit sa fiu în perioada fertila. Ce șanse ar fi sa rămân însărcinată ținând cont ca a ejaculat înăuntru?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate sansele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sanse foarte mari.De ce nu folositi prezervativ daca nu va doriti copii? Suntem in 2023 si exista farmacie sau magazin de unde puteti cumpara chiar la orice colt al orasului.

| Suise explică (pentru dullcat):

Nu am spus ca nu ne dorim copil. Din contra, am scris acest lucru și într-un mesaj anterior

| dullcat a răspuns (pentru Suise):

My bad.Majoritatea de pe aici sunt doar adolescenti care intreaba fiindca se tem de riscul de sarcina. Daca doresti parerile unor adulti de aceeasi varsta iti recomand reddit Romania. Apoi, recunosc ca nu stau mereu sa citesc raspunsurile, ci ma bazez ca detaliile importante sunt trecute in intrebarea initiala.

| relian a răspuns:

Ai ciclu regulat, dar se mai intampla sa vina mai tirziu sau mai devreme laughing ala da cilcu regulat.
Conform caledarului, despre ce caledar vorbesti mamaie? laughing Daca nu ai ramas pana acum, stai linistita ca nu ramai nici acum.Ciclul tau cum este neregulat, tu ai crezut ca este, ai factu sex conform cu ce credeai tu, na iesit nimic, asa ca poti baga in continuare, ramai gravida cam greu.

Exprimarea ta este confuza laughing dar tot tu vi sa faci pe alti slabi, ca nu pricep ce urmaresti tu.

Ai inceput cu sex neprotejat, ai bagat si ce sanse ar fi sa ramai, deci omu, sau orice om sanatos la cap asta ar pricepe, ca te temi sa nu ramai, pe cand tu din ce spui, aia urmaresti laughing sa ramai, te doare mintea.

De ce nu ai formulat mai simplu si mai clar? Am facut sex in perioada fertila, vreau sa raman gravida, voi ce parere aveti o sa raman sau nu?

Dar orice idiot stie, de faci sex in perioada fertila ai sanse sa ramai, asa ca nu vad nici un sens la ce ai intrebat.

Daca nu ramai gravida, desi ai mai incercat, atunci trebuie sa formulezi altfel, ceva gen : nu pot ramana gravida, ce ma sfatuiti sa fac?

Wow uite cum suna? Parca asa mai vii de acasa. Ce sa faci? Cauta un specialist, deci specialist in fertilitate nu ginecologi, ala o sa va faca ceva teste mai altfel decat spui ca deja ai facut si o sa va dea optiuni, ce puteti face sa ramai tu insacinata cum spui.

Eventul daca e cazul, o sa urmezi si un tratament. Legat de iubitul tau, ce are el nu te afecteaza pe tine, sau mai bine spus n-are a face infectia sau ce ai spus ca ar avea, cu prefectura.

Ce ar fi naspa la o infectie, sa nu i se mai scoale, sal afecteze acolo, dar sperma nu-i afectata, asta asa ca idee.

Asa ca daca doresti copil, daca ai incercat cel putin un an si nimic nimic, cauta un specialist

| Emilian65 a răspuns:

Da, șansele de a ramane gravida sunt foarte mari.

| Hyperion7 a răspuns:

Șanse destul de mari, in contextul in care nu ai luat totuși pastila de a doua zi.
Asta e, deveniți părinținail biting

| Suise explică (pentru Hyperion7):

La aproape 30 de ani, ar fi cazul, nu? Asta zicem și noi de ceva timp

| Hyperion7 a răspuns (pentru Suise):

Stai,eroare.
Deci credeam că stau de vorbă cu niste adolescenți care se joaca de-a mama și de-a tata, scuzesad
In acest caz, nu știu, v-ati făcut ambii analizele, puteți concepe?
Nu de alta, dar s-ar putea sa aveți surprize și nu cred că va doriținail biting

| Suise explică (pentru Hyperion7):

Da, am făcut amândoi analize. Eu sunt în regula, de curant am terminat și schema pentru HPV. El însă, acum câteva luni a avut o infecție urinara ce s-a dovedit a fi de fapt prostatita

| Hyperion7 a răspuns (pentru Suise):

Ău.
Ce sa spun, sper să aveți un copilaș frumos și drăguțtongue

| Eireann a răspuns:

Daca ciclul se intampla sa vina cu 3 zile inainte sau dupa este ciclu neregulat. Sanse sunt desigur dar exista si multi alti factori. Nu te impacienta, majoritatea cuplurilor trebuie sa incerce cateva luni la rand sa obtina o sarcina.

| FindMyName a răspuns:

Ai șanse 100% odată ce a ejaculat.
Odată ce sperma ajunge în vagin, șanse sunt destul de mari sa rămâi însărcinată.

| VadimIvanov a răspuns:

Da, există sanse să rămâi însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

Daca nu-ti doresti copii de ce nu-i cumperi prezervative baiatului ala? Sunt asa de scumpe?

| Suise explică (pentru AdrianFoanga):

1. Întrebarea pe care am pus-o era destul de clara, nicidecum ce răspuns mi-ai dat tu
2. "băiatul ala" este totuși bărbat și la vârsta noastră suntem amândoi salariați cu o situație financiara bună, deci nu se pune problema de cine, ce, cum cumpăra
3. Punctat exact pe răspunsul primit, ne dorim un copil de ceva timp și tot încercăm, dar, momentan, fără rezultat

P. S. Și eu pot sa fiu acida atâta timp cât primesc remarci nefondate

| AdrianFoanga a răspuns (pentru Suise):

Si atunci ce vii aici cu intrebari tampite? Ce, noi suntem Nostradamus sa stim daca vei ramane gravida ori nu?

| Suise explică (pentru AdrianFoanga):

Vad ca tu te dai drept Nostradamus și faci presupuneri tâmpite. Eu am pus doar o întrebare la care așteptăm un răspuns sau un sfat, iar tu vad ca vii sa pui etichete

| AdrianFoanga a răspuns (pentru Suise):

Un sfat? Te rog sa ne trimiti o proba de sperma aia terminata in tine sa o ducem la laborator sa vedem daca-i viabila. Din ce sat esti?

| Suise explică (pentru AdrianFoanga):

Capacitatea ta mentala se pare ca e destul de limitata. Nu înțeleg ce vrei sa demonstrezi prin ipocrizia asta și nu cred ca ne tragem de șireturi atâta timp cât nici măcar nu ma cunoști. În continuare observ ca faci presupuneri "tâmpite". Nu sunt din niciun sat, sunt din București și chiar dacă as fi dintr-unul, nu mai generaliza cu prezumția ca toate persoanele de la sat sunt proaste pentru ca asta denota din ce ai scris!
Dacă nu ești capabil sa porți o conversație normala și civilizata mai bine te abții.
Alte curiozități despre mine mai ai, vrei un CV sau ceva de genul acesta ca la presupuneri "tâmpite" nimeni nu te întrece.

| AdrianFoanga a răspuns (pentru Suise):

Nu ai cum sa fii din Bucuresti. Esti limitata intelectual.