| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de aproape 1 an. Si am o nemalurie, prietenul meu e mai toata ziua dupa fusta mamei. El e plecat cu munca o luna si acasa sta cam 2 sapt si cand vine ne vedem dar chestia e ca imi promite cand e plecat ca doar eu contez si ca i dor de mine etc. Dar cand vine mai mult imi spune ca ii ajuta pe ai lui, si are 27 de ani laughing eu inteleg e normal sa iti ajuti parintii dar de exemplu acum m-a lasat balta de Craciun si s-a dus cu ai lui la rude si mi-a promis ca vom vorbi dar nu a fost asa, ieri abia a vorbit.Noi nu suntem din acelasi oras e o distanta. mica dar ne vedem, am inteles ca isi ajuta familia dar mereu e aceeasi poveste si el zice ca "trebuie" tin sa.mentionez ca m-a si inselat si mintit,unde merge el la rude, acolo sta si fosta lui prietena,cand mi-a gresit mi-a promis marea cu sarea ca numa eu exist ca se spanzura daca nu o sa mai fim impreunalaughing si prostii,si ma vroia inapoi, spunea ca nu mai conteaza nici ai lui ca va fi doar cu mine si ma va asculta dar dupa ce l-am iertat e totul la.fel, in trecut era disperat dupa altele mi-a recunoacut-o chiar el, relatia sexuala e de vis pentru amandoi dar e vorba de alteva;( imi promite mereu cand e plecat nu o sa mai fie asa si ca va sta cu mine mai mult si cand vine uita.eu mereu sunt pentru el acolo si il fac sa se simta bine dar invers mai putin si pot zice ca nu prea mai am nici incredere, ca a gresit urat dar l-am iertat, am uitat sa zic ca a ramaas si fara semnal ieri laughing la rude vreo 2 ore, si tin sa mentionez ca tarziu si a dat seama ca ma iubeste, adica atunci cand mi-a gresit, am o teaama cand merge undeva mereu nu mai am acea incredere de la inceput.si faza cu ai lui e ciudata, eu cred ca de ar fi iubire sau m-ar iubi n-ar mai conta asa tare, doar pana acum tot cu ai lui o stat, eu imi doresc sa petrecem timp impreuna dar el imi da de inteles altceva. Oricum eu i-am spus treaba asta dar el nu ma lamureste, doar imi zice ca nu il inteleglaughing daca ar vorbi si cu mine as mai spune dar nici telefon nu da cand e cu ai lui, eu il iubesc si chiar nu ma intereseaza altceva. Am inteles ca un om se schimba daca.are pentru ce, el zice ca s-a schimbat dar nu vad, si i-am spus dupa ce a gresit ca increderea se castiga iar el mi-a spus ca nu are nimic de castigat laughing ca el e sinceer si ma iubeste si restul nu ma obliga sa-l cred. sa fie vorba doar de sex? Ca asta stiu ca ii place mult,noi mai multe discutii doar pe tema asta avem,adica el numa despre asta vorbeste mai mereu si daca ii zic ca mai sunt si sentimente se raceste, ne intelegem bine doar cand vorbim de sexlaughing noi am fost cam de doua ori despartiri dar foarte scurta perioada si in timpul acela nici n-a venit sa ma caute, mi-a mai scris doar mesaje si cam atat, multumesc ca ati citit tot dar sunt curioasa de ce e asa importanta familia mereu si ma lasa balta, ca nu s-a intamplat doar o data

Răspuns Câştigător
| dragonmagd a răspuns:

Dacă sunteți împreună, de ce nu te-a dus si pe tine la rude, la colindat? Pe mine mă duce peste tot chiar și la rude îndepărtate, deși nu-i cunosc, eu protestez nu vreau să-l însoțesc dar el îmi spune că trebuie să mă cunoască toți pentru că sunt importanta pentru el. Simți diferența? Nu sunt doar vorbe în vânt el nu mă ascunde că sa poată agăța alte femei in absenta mea. Nu vreau să te influențez fii cu ochii pe el, cred că te folosește, merge ok sexul și punct altceva nu contează. Să te neglijeze de sărbătoare? Să-i fie rușine nu cred că te merită!

| anonim_4396 explică (pentru dragonmagd):

Stiu sad dar nu stiu cum sa fac fata la asta, ca imi zice ca numa pe mine ma iubeste si altele nu-l intereseaza, dar nu stiu ce motiv ar avea sa ma ascunda ca n-ar avea de ce parerea mea, eu credeam ca sunt eu exagerata si ca pooate sunt eu de vina dar se pare ca nu numa eu gandesc asa. merci pentru raspuns esti norocoasa.

| dragonmagd a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeee capul sus, mare e plină de pești! În situația ta a fost și sora mea, ooo ii zicea că nu poate trăi fără ea însă de sărbători provoca certuri pentru a se descotorosi de ea, relua vechile relații iar când își aducea aminte de ea se întorcea, când se întâlnea cu prietenii sau alte cunoștințe o prezenta ca fiind o prietenă, subliniez îngroșat- o prieeeteeenă! Un exemplu de ascuns... Și multe si mărunte. Venea la noi acasă și mi-a pus mâna pe sân, sora mea nu m-a crezut. Testează-i iubirea, eu o fac mereu cu al meu(deocamdată este al meu! a prima greșeală îi fac vânt nu o să sufăr pentru un...), uneori mi milă de el, dar o fac pentru liniștea sufletului meu. Încearcă și tu. Dacă cade primul test, nu uita marea e plină de pești!

| anonim_4396 explică (pentru dragonmagd):

Asa e. Multumesc muult!

| Ichigo29 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar ca nu tine la tine, cine te iubeste nu cauta scuze, si te mai si santajeaza emotional cu prostii de genul ca se omoara... parerea mea sta cu tine doar pentru sex, eu zic sa cauti un barbat adevarat care sa te iubeasca si sa petreaca timpul cu tine, ps: cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru Ichigo29):

| Ichigo29 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uhhh si mult mai tanara ca el, chiar nu merita sincer

| anonim_4396 explică (pentru Ichigo29):

sad

| anonim_4396 explică (pentru dragonmagd):

Buna, mai sunt curioasa de o chestie, daca l-ai prinde ca ar vorbi cu alta pe Facebook ce ai face? adica daca le-ar baga in seama...

| dragonmagd a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cu temperamentul meu, sincer... i-aș tăia... și aș trimite-o în pachețel cu fundiță roșie la aia de pe Facebook. Serios vorbind ia-ți adio de la el să n- o pățești ca altele.

14 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

E clar ca nu tine la tine, cine te iubeste nu cauta scuze, scurt daca iti place de el si situatia asta atunci ramai daca nu cauta altul gen eu

| anonim_4396 explică (pentru vocea):

Gen tu zici? :p multumesc pentru sfat, la concluzia asta am ajuns si eu.

| CDogg a răspuns (pentru vocea):

Esti idolul meu

| anonim_4396 explică (pentru CDogg):

De ce? :p

| anonim_4396 explică (pentru CDogg):

Aaa amu am vazut ca nu era pentru mine laughing))) sorry nu prea stiu sa folosesc TPU...