| dya_5032 a întrebat:

Buna!
Am o situatie foarte delicata: imi place de un baiat mult de tot si vreau sa aflu daca si lui ii place de mine.ca sa va faceti o parere mai concreta va voi spune cum se comporta cu mine:
Ma ia fregvent de gat si imi zice "iubita" dar eu reactionez negativ
Odata cand vroaiau baietii din clasa sa ne "boteze" pe mine si pe o prietena de-a mea dar el tipa de la geamul de la clasa lui sa ma lase in pace ca daca nu o pateste etc etc
P. S.:Eu am 12 ani si el are 14 si de cand o fata mai carcotasa de la mine din clasa i. a spus ca il plac nu ma mai lasa in pace.Eu m-am prefacut ca nu e adevarat
Oare simte ceva pentru mine? Si in plus la anul pleaca la liceu si vreau macar sa stiu ca am incercat.Si stiu: sunt prea mica
Fundita:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU esti mica! NU e o diferenta asa mare intre voi : doar 2 ani happy In primul rand, ar fi bine sa discuti cu el. POate te place, de ce nu? Ia in considerare si posibilitatea asta. Cel mai bine discuta cu el si fii sigura! Nu e asa de greu! Sau invita-l undeva... daca insa il placi doar ( adica ma refer e un moft, nu il placi cu adevarat ) mai bine o lasi balta pentru ca nu o sa ai curajul sa vorbesti cu el! Puteti aborda diferite subiecte si pana la urma bate apropouri fata de comportamentul lui cu tine. Eu zic ca simte cat de cat ceva pentru tine.,, Iubita " laughing? Pai nu e evident? Sau poate incearca doar sa atraga atentia :-| Tu il cunosti, tu vei stii ce trebuie sa faci! Sunt sigura ca esti destul de frumoasa sa gasesti pe altcineva daca nu va mergewinking Succes, iti urez mult succes! Funda?

3 răspunsuri:
| marishcot a răspuns:

Nu nimic.pur si simplu vrea sa se pastreze in top in viata ta.asa fac toti daca le spui ca-i placi.

daca te place, trrebuie sa simti.si sunt unele lucruri dupa care trebuie sa te ghidezi spre ex.

cum te priveste. daca te priveste adanc.sati patrunda in suflet.si nu i vine sa si ia privirea de la tine, da te place.
daca ti zambeste frumos.cu admiratie...nu gen.macho man.roooaar;>asa.superioritar, da te place.
daca in fata ta nu indrazneste sa spuna o prostie, ca se simte jenat fata de tine, da te place.

daca te cauta pentru lucruri banale, da te place.
daca te surprinde cu cadouri.chiar si in zile obisnuite.sa nu mai vb de 8 martie ce a trecut., da te place.

daca te saruta asa.ca vrea brandu lui, vrea aventura.
un baiat care te place iti va zice asa...eu nu ma sarut daca nu e nimmic oficial.

cam asta esmug.acu spor sa l regasesti prin cele de mai sus.cu cat sunt mai multe cu atat mai bine, daca e doar unu de mai sus.nu ti fa prea mari sperante.

| AnnyXD a răspuns:

Eu zic ca ii place de tine si incearca sa il intrebi dar cand au vrut aia sa iti faca botezul si a tipat ca sa nu til faca inseamna ca te place si in nici un cap nu esti mica dar eu am tot la fel ca tine 12 ani si imi place de un baiat de 15 ani si trebuie sa faca 16 in septembrie ce mai zici de mine eu stiu ca si lui ii place de mine asa ca ia-ti inima in dinti si du-te sa il intrebi ca daca nu il intrebi ai mult de suferit

| roxanikdulcyk98 a răspuns:

Mai fata intrebal odata sh las.o p genik...toata lumea stie ca il placi intreaba-l sh p el daca te place! invingeti teama el stie probabil ca il placiwinking