| st_1653 a întrebat:

am si eu nevoie de un raspuns sincer! Intotdeauna am avut menstruatia dereglata, in momentul de fata asta este luna a 3-a de cand nu mi-a mai venit! Zilele trecute mi-am pierdut virginitatea, iubitul meu spune sa stau linistita ca nu s-a intamplat nimic. As fi putut ramane insarcinata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu, fiindca ma indoiesc ca esti fertila. O amenoree de 3 luni poate insemna sterilitate definitiva sau temporara. Oricum, e momentul sa te duci cat mai repede la ginecolog.

| christinebubu a răspuns:

Daca ai facut-o protejat nu prea sunt sanse, foarte mici, chiar nule.
e o intarziere destul de mare. fa un test de sarcina.sau mai bine du-te la un doctor. s-ar putea sa fie o problema mai grava

| Comoaracasei a răspuns:

Eu zic sa-ti iei un test de sarcina; in loc sa-ti faci atatea probleme, mai bine intra la o farmacie, te costa 10 RON, iar dupa ce faci testul in jur de 10 min ai si un rezultat. Recomadn sa faci testul dimineata la prima urinare, concentratia hormonala in urina si nu numai, e mai mare dimineata.