| Catalina_5636 a întrebat:

Bunahappy... am si eu o intrebare am avut contact sexual cu prietenul meu si si-a dat drumu' un pic in mine... ce ar trebui sa fac?

please help me... urgent!

Răspuns Câştigător
| cupcake02 a răspuns:

Pastila de a doua zi, daca mai e timp pentru ea. si un test de sarcina peste 1-2 saptamani. Bafta!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa ajungi la un ginecolog in primele 24 de ore de la contactul sexual, pentru a vedea daca ai indicatie pentru contraceptia de urgenta.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Test de sarcina +pastila de a 2 a zi

| Bellatris a răspuns:

Treci peste rusine si dai o fuga repede la farmacie, ia un Postinor 2. Testul de sarcina se face dupa cel putin 7 zile de la contact. Altfel, este nesigur.

| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
Pai du-te la farmacie, si cere o pastila de a doua zi(daca nu au trecut 24 de ore sau ceva de genu de la contactul sexual)
Daca au trecut, ramane decat varianta avortului, sau sa te rogi la Dumnezeu sa mi fi ramas gravidasad

| geany_6563 a răspuns:

Un pic,! pai poti sa rami gravida si dintr-un strop de sperma,, du-te la farmacie tati, da 10 lei pe un test,,si ai rezolvat treba,, pui un pic de urina de la tine acolo cu pipeta,, dupa aia astepti circa 10 min si gata ai aflat,, daca e 2 lini,,, te-ai ras,, daca e 1 ai scpat ieftin,, bafta